Category sezoni turistik Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘sezoni turistik’
By Albpress News On E shtunë, Tetor 6th, 2018
0 Comments

Sezoni turistik, Tatimet: Xhiroja u rrit me 11% dhe punësimi me 13%

Drejtoria e Përgjithshsme e Tatimeve mbylli zbatimin e planit sektorial të turizmit. Plani i veprimit u fokusua edhe në edukimin e tatimpaguesit, me qëllim nxitjen e vetëkorigjimit në zbatimin e legjislacionit, More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Ja se çfarë bënë 1 mijë të rinjtë gjatë sezonit turistik…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video ku shfaqen disa të rinj të SmileAlbania duke punuar. “Mikpritja e parë e turistëve këtë sezon duke asistuar, orientuar dhe duke qenë guida turistike për mijëra More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Rama bën bilancin e sezonit turistik: Sikur mos vriteshin 8 personat në Selenicë, do të…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Selenicë, ku Ritvan Zykaj vrau 8 anëtaret e familjes së tij. Në një takim në Lezhë duke folur për turizmin, Rama tha se ky vit mund të ishte More...

By Albpress News On E martë, Qershor 5th, 2018
0 Comments

Sezoni turistik, Xhafaj: Zhurmat dhe motorët e ujit prioritet

Në çelje të sezonit turistik në Orikum, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, deklaroi se janë marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen, pasi është një periudhë shumë e ngjeshur. Ai theksoi 5 pika që More...