Category serbet Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘serbet’
By Albpress News On E martë, Tetor 9th, 2018
0 Comments

Ja pse u refuzuan serbet per te blere Telekom Albania/ Rama: Nuk jane preferenca jone…

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar arsyen se pse qeveria mbajti qëndrim refuzues lidhur me kërkesën që “Telekom Srbija” i bëri kompanisë “Telekom Albania” pas shitjes nga grupi “Deutsche Telekom”. Sipas More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 4th, 2018
0 Comments

Telekom Albania, pas serbëve në garë edhe turqit/ Çfarë pritet të ndodhë me tregun e telefonisë celulare

Kompania ‘Telekom Albania’ tashmë ka një ofertues të ri! Burime nga qeveria shqiptare por edhe nga Dhoma e Tregtisë së Shqipëri-Turqi kanë konfirmuar jo zyrtarisht për televizionin SCAN se gjiganti turk More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 3rd, 2018
0 Comments

Telekom Albania: Serbët në Tiranë për të marrë leje/ Ja qëndrimi i qeverisë Rama…

“Telekom Serbia” ka kërkuar zyrtarisht autorizimin e qeverisë shqiptare për të blerë “Telekom Albanian”. Top Channel ka mësuar se drejtuesit e “Telekom Serbia” kanë takuar këtë të mërkurë More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

‘Do ta shihni’/ “Sputnik” nxjerr letrën e Vuçiç për serbët e Veriut dhe paralajmëron trazira

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç njoftoi sot se Serbia do të marrë masa të tilla, që jane kunderpergjigje për shkak të faktit se Prishtina nuk respekton Marrëveshjen e Brukselit, shkruan media ruse “Sputnik”. “Ju More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Akuza e serbëve: Gjyqtari i Serbi-Zvicër mori 2 milion euro nga mafia shqiptare

Ishte një vendim shumë i dyshimtë, ai i FIFA-s që vetëm pas një ndeshje të gjykuar, e dërguan në shtëpi arbitrin gjerman. Feliks Bryzh nga Mynihu është arbitri që përfaqësoi Gjermaninë në Botëror. More...