Tag archive for ‘sali berisha’
By Albpress News On E premte, Qershor 9th, 2017
0 Comments

Rama në Pogradec: Saliu eshte më i miri që ka PD, Luli artist

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me batutat dhe ironizimin e rivalëve të tij politikë gjate fushates elektorale, ku nuk ka lene pa permendur dhe ish kryeministrin Sali Berisha. Gjatë një takimi me banorë në More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 8th, 2017
0 Comments

Intervista e Berishës/Çfarë mendon për listat e Bashës, Topallin, të përjashtuarit dhe zgjedhjet në PD

Ish-Kryeministri Sali Berisha deri më tani nuk ka bërë asnjë koment në lidhje me zhvillimet në Partinë Demokratike pas publikimit të listave të kandidatëve për deputet. Të paktën publikisht Berisha More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 1st, 2017
0 Comments

Basha: Ja cili është roli i Berishës në PD dhe pse e përfshiva në listën e kandidatëve

Kreu demokrat Lulzim Basha tha se mospërfshirja në listë e disa personaliteteve nuk është hakmarrje apo që tregon mosmirënjohjen. “Cikli i përjetësisë politike merr fund me Republikën e Re. Nuk ka politikanë More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 1st, 2017
0 Comments

Rama në Pukë: Na ngaterroi Saliu, te ishim takuar me pare me Lulin

Kryeministri Edi Rama tha nga Puka se marrëveshja politike PD-PS u ka dhënë fund kontestimeve të zgjedhjeve. Rama u dha gjithashtu pergjigje edhe deklaratave te kreut te opozites Lulzim Basha, i cili thote se More...

By Albpress News On E diel, Maj 21st, 2017
0 Comments

Berisha me Kukësin, Rama me Korçën/Ja çfarë postojnë për fundjavë

​Ish kreu i qeverisë Sali Berisha ka uruar sot skuadrën e Kukësit, e cila dje fitoi ndeshjen e fundit të kampionatit ku duke fituar u shpall edhe kampione. “Kukësi merr kurorën e mbretit te futbollit More...