Tag archive for ‘sali berisha’
By Gjergji On E mërkurë, Dhjetor 6th, 2017
0 Comments

Berisha ironizon Ramen: “Si Pilati apo pas pilafit”!

Nuk kanë qenë të pakta rastet kur kryeministri Edi Rama është shfaqur këtë vit në ekranet e televizioneve duke thënë se kanalet kulluese dhe hidrovoret në territorin shqiptar janë pastruar, rregulluar, More...

By Gjergji On E diel, Nëntor 12th, 2017
0 Comments

Berisha: Vazhdon trafiku i drogës nga Porto Palermo

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke publikuar një mesazh të një qytetari, thotë se trafiku i drogës vazhdon ende në Porto Palermo. Permes nje postimi ne rrjetin social Facebook, Berisha sjell mesazhin e qytetarit More...

By Gjergji On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Bujar Nishani rikthehet në PD/Ja ç´mendon për zërat që kërkojnë drejtimin e partisë nga Berisha dhe një mesazh për Bashën

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se do të kontribuojë në Partinë Demokratike, pa pasur ofiqe apo poste. Dhjetë ditë pasi zyrtarisht la detyrën e Presidentit të Republikës, duket se ai ka vendosur More...

By Gjergji On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Denoncimi i Berishës: Pse Ballist Morina është viktima e takimit kokë më kokë Rama-Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa del ne mbrojtje te hapur te Ballist Morines, duke e quajtur ylli i tifozerise shqiptare dhe i burgosuri politik numeri nje i Ballkanit, shkruan se ai eshte viktime e takimit koke More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Basha qeras me kafe deputetet e rinj, ja kush mungon…

Gjatë orëve të mesditës kreu i rizgjedhur i PD-së, Lulzim Basha mblodhi për herë të parë grupin e ri parlamentar të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit. Por pas mbledhjes Basha i “qerasi” me kafe ligjvënësit More...

By Gjergji On E premte, Qershor 9th, 2017
0 Comments

Berisha: Ilir Meta eshte President legjitim…

Ilir Meta është President legjitim, pasi i takonte shumicës aktuale parlamentare që të zgjidhte Kreun e Shtetit. Keshtu u shpreh ish-Kryeministri Sali Berisha,  në një intervistë televizive për emisionin More...

By Gjergji On E premte, Qershor 9th, 2017
0 Comments

Rama në Pogradec: Saliu eshte më i miri që ka PD, Luli artist

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me batutat dhe ironizimin e rivalëve të tij politikë gjate fushates elektorale, ku nuk ka lene pa permendur dhe ish kryeministrin Sali Berisha. Gjatë një takimi me banorë në More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 8th, 2017
0 Comments

Intervista e Berishës/Çfarë mendon për listat e Bashës, Topallin, të përjashtuarit dhe zgjedhjet në PD

Ish-Kryeministri Sali Berisha deri më tani nuk ka bërë asnjë koment në lidhje me zhvillimet në Partinë Demokratike pas publikimit të listave të kandidatëve për deputet. Të paktën publikisht Berisha More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 1st, 2017
0 Comments

Basha: Ja cili është roli i Berishës në PD dhe pse e përfshiva në listën e kandidatëve

Kreu demokrat Lulzim Basha tha se mospërfshirja në listë e disa personaliteteve nuk është hakmarrje apo që tregon mosmirënjohjen. “Cikli i përjetësisë politike merr fund me Republikën e Re. Nuk ka politikanë More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 1st, 2017
0 Comments

Rama në Pukë: Na ngaterroi Saliu, te ishim takuar me pare me Lulin

Kryeministri Edi Rama tha nga Puka se marrëveshja politike PD-PS u ka dhënë fund kontestimeve të zgjedhjeve. Rama u dha gjithashtu pergjigje edhe deklaratave te kreut te opozites Lulzim Basha, i cili thote se More...