Category rruga e kombit Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘rruga e kombit’
By Albpress News On E mërkurë, Shtator 19th, 2018
0 Comments

Pas rrugës së Kombit, ja akset e tjera rrugore që pritet të bëhen me pagesë

Ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, paralajmëroi dje në Komisionin e Ekonomisë vendosjen e tarifave edhe për rrugë të tjera. Ministri Gjiknuri tha se buxheti nuk arrin të përmbushë kostot për More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

Shehaj në Kukës: Aleanca krim-qeveri-oligarki-media, rrezik për Shqipërinë…

Deputeti demokrat, Agron Shehaj, ishte sot në emër të Partisë Demokratike, për të protestuar në Kukës kundër taksës në Rrugën e Kombit. Shehaj dënoi “përdorimin e policisë nga qeveria për të mbytur More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

Agjencitë turistike kërkojnë që taksa për autobus të jetë 5 euro

Shoqata e Transportit Rrugor të Udhëtarëve reagon për lartësinë e taksës së aplikuar ne rrugën e kombit. Agjencitë turistike për transportin e udhëtarëve nga Kosova në mënyrë unanime kërkojnë që More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

Tarifa në rrugën e Kombit, ja thirrja e deputetes së PD…

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu, ka reaguar pas hyrjes në fuqi të tarifës që qeveria ka vendosur nëpërmjet koncesionarit për çdo automjet që kalon nga Rruga e Kombit. Përmes një statusi More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

Sot nisi aplikimi i taksës në rrugën e Kombit, Rama falenderon kuksianët…

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar kuksianët për mirëkuptimin dhe qytetarinë e treguar sot në ditën e parë të aplikimit të pagesës për kalimin në Rrugën e Kombit. Rama premton se do t’u kthehet More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

Koncesioni/ Ato që nuk i dini për `gjobën` e qeverisë në Rrugën e Kombit: Edhe biçikletat me pagesë…

Ashtu siç ishte paralajmëruar nga qeveria dhe koncesionari, ditën e sotme ka nisur mbledhja e tarifës për kalimin në Rrugën e Kombit. Kushdo që është i detyruar, që të udhëtojë në këtë rrugë, More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

A do të ndikojë taksa në rrugën e Kombit te çmimi i biletës? Ja përgjigjia nga Qeveria

Në prag të nisjes së pagesës në rrugën e kombit, Ministria e Infrastrukturës garanton se kjo tarifë nuk do të ndikojë në rritjen e çmimit të biletave në transportin drejt Kukësit dhe anasjelltas. Zv.ministri More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

Këshilli Bashkiak i Kukësit i kënaqur me tarifën për kalimin në rrugën e Kombit

Këshilli Bashkiak i Kukësit ka shpërndarë një njoftim për mediat ku shpjegon se si është arritur marrëveshja me koncesionarin për tarifen 100 lekë për banorët e Qarkut të Kukësit që do të përdorin More...

By Albpress News On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

Pagesat në rrugën e Kombit, ja tarifat që do të paguhen për çdo automjet

Më 17 shtator, nisin pagesat për kalimin në Rrugën e Kombit. Për qytetarët e Kukësit, është caktuar një tarifë e reduktuar. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar një video informuese More...

By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Taksa për rrugën e Kombit, ja sa do të paguani për çdo kalim

Nga data 17 shtator çdo drejtues makine që do të kalojë në Rrugën e Kombit do të paguajë taksën e kalimit. Kështu siç mëson Gazeta Shqiptare, çdo përdorues i kësaj rruge do të paguajë 660 lekë More...