Category ronaldo Archives - Page 2 of 7 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘ronaldo’
By Albpress News On E shtunë, Gusht 18th, 2018
0 Comments

Debutimi i Ronaldos, masa antiterrorizëm në Verona; Blindohet edhe Roma

Në “Bentegodi” të Veronës është bërë gjithçka gati për të pritur debutimin e Cristiano Ronaldos, që pritet të marrë vëmendjen e të gjithë botës pasditen e sotme në orën 18:30. Ndonëse çmimet More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Bota e futbollit në ankth, Ronaldo shtrohet urgjent në spital

Legjenda e futbollit, Ronaldo, është shtruar në spital në Ibiza që nga e premtja për shkak të një inflamacioni në mushkëri. Braziliani mbush 42 vjeç në muajin shtator dhe vazhdon të ketë probleme me More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 11th, 2018
0 Comments

Nga Bailey te Weah jr, 5 talente që mund të marrin vendin e Messi dhe CR7

Sezoni i ri do të ketë shumë protagonistë, të cilët do të kërkojnë të tregojnë cilësitë e tyre në atë që parashikohet të jetë një nga sezonet më interesantë të viteve të fundit. Në Europë More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Rrënjët e Ronaldos: Sa lot për humbjet, kur portugezin e shitëm për 20 top lecke

Na ishte një kohë kur nuk vlente pesë “Topa të Artë”. Cristiano kushtonte 20 topa (futbolli), edhe pse ishin të tërë prej lecke. Plus 12 uniforma, të hekurosura dhe të palosura mirë: nevojiteshin More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Ronaldo befason lojtarët e Juves/ “E pamundur ta ndjekim atë!”

Që Ronaldo është një prej futbollistëve më të mirë në historinë e futbollit kjo nuk ka as më të voglin dyshim, por sigurisht këto arritje nuk kanë qenë të lehta për yllin portugez. Shpesh për stërvitjen More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Ja çfarë thotë ‘Fenomeni’ për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi

Ish sulmuesi i Interit dhe Milanit, Luis Nazario de Lima Ronaldo, ka folur për kalimin e Cristiano Ronaldos te Juventus. Pesë herë fituesi i Topit të Artë këtë verë për 105 milionë euro iu bashkua Juventusit More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Reali mposht Juven pa CR7, fitojnë Milan e Interi

Ndeshjet e radhës në turneun veror të “International Champions Cup” panë fitues dy ekipet milaneze, Milan e Inter, dhe si humbës Juventusin. Kuqezinjtë e drejtuar nga Gennaro Gattuso arritën në sfidën More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

L’Equipe: Rekomandimi i Ronaldos për Juventus: Duhet t’a sillni këtë lojtar

Cristiano Ronaldo do që Juventus të marrë Marcelo-n këtë verë. Sulmuesi portugez ka luajtur për një kohë të gjatë me mbrojtësin e majtë te Real Madrid, ku edhe kanë fituar gjithçka të mundshme në More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 2nd, 2018
0 Comments

Efekti CR7, Juve vendos rekord edhe në YouTube

Korriku, muaji i rekordeve te Juventusi. Autori i gjithë këtyre është vet, Cristiano Ronaldo. Ardhja e tij nga Real Madridi për 100 milionë euro (plus 12 milionë për klube tjera në të cilat ka luajtur More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

Zbulohet shtëpia e Ronaldos në Torino

Arriti të dielën vonë në mbrëmje, në terminalin privat të aeroportit “Caselle”. U shfaq me djalin më të vogël në krahë, me një bluzë me mëngë të shkurtra të bardhë dhe syze të errëta. Me More...