Category ronaldo Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘ronaldo’
By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

Ronaldo kërkon transferimin e Kroosit te Juventus

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, shpreson se bardhezinjtë do të jenë në gjendje të transferojnë mesfushorin e Real Madrid, Toni Kroos, në Torino, sipas Don Balon. Superylli portugez beson se skuadra More...

By Albpress News On E diel, Shtator 2nd, 2018
0 Comments

Ish-deputeti i PS: Ronaldos i kthehet fati pas 1 viti, e kam provuar vetë…

Ish-deputeti socialist, Andis Harasani, ka rikthyer në vëmendje foton mes Kryeministrit Rama dhe portugezit, Cristiano Ronaldo. Madje Harasani shkruan se Ronaldo mund të shpresojë në rikthimin e fatit, pas More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Reali gjen “pasuesin” e Ronaldos në Francë

Media spanjolle raportojnë se klubi i Real Madrid e ka gjetur zëvendësuesin e Cristiano Ronaldos. Bëhet fjalë për sulmuesin nga Panamaja që luan për Lyonin, Mariano Diaz. Diaz ka dalë nga akademia e të More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Pasi u zgjodh goli më i mirë i sezonit, Ronaldo: Jam i lumtur me këtë arritje

Cristiano Ronaldo i ka falënderuar të gjithë ata që kishin zgjedhur golin e tij kundër Juventusit më të mirin e sezonit, veçanërisht fansat e klubit ndaj të cilit e ka shënuar golin. Portugezi ka shënuar More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 27th, 2018
0 Comments

Paloka: Rama mori 20 emigrantë, u shpërblye me një foto me Ronaldon

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka ironizuar vendimin e qeverisë Rama për marrjen e 20 refugjatëve nga Eritrea, që prej disa ditësh qëndronin në një anije. Paloka thekson se marrja e 20 emigrantëve është More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

FOTO/ Pasi pa ndeshjen e Juventus, Rama pozon edhe me Ronaldon

Kryeministri Edi Rama ishte në stadium për të ndjekur ndeshjen mes Juventusit dhe Lazios, por nuk është larguar pa bërë një foto me yllin portugez, Cristiano Ronaldo. Pasi u shfaq me Presidentin e Juventusit, More...

By Albpress News On E premte, Gusht 24th, 2018
0 Comments

Pse Cristiano Ronaldo zgjedh gjithmonë fanellën me numër 7?

Numri ‘7’ është bërë një sinonim për Cristiano Ronaldon, që e mbajti veshur në fanellë që nga koha e Manchester United, për të vazhduar pastaj edhe te Real Madrid. 33 vjeçari këtë numër përgjatë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 23rd, 2018
0 Comments

Ronaldo u largua nga Reali sepse do të vinte Neymar

Në emisionin “El Chiringuito de Jugones” u zhvillua një debat shumë interesant, në qendër të të cilit ishte Cristiano Ronaldo dhe blerja potencialisht më e bujshme e Real Madrid. “Cristiano kërkoi More...

By Albpress News On E martë, Gusht 21st, 2018
0 Comments

Pesë gjërat pozitive të Real Madridit në ndeshjen hapëse të La Ligas pa Cristiano Ronaldon

Real Madrid mposhti Getafe me lehtësi në La Liga Santander (2-0), duke larguar dëshpërimin e Superkupës së Evropës. Edhe pse nuk kishte numrin e tifozëve që është mësuar, fitorja ka lënë një ndjenjë More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 20th, 2018
0 Comments

Vogëlushja që e shoqëroi në ndeshjen e parë Ronaldon

Cristiano Ronaldo bën të ëndërrojnë të gjithë, madje i vë që të gjithë në lëvizje, edhe kur bëhet fjalë për fëmijët e vegjël. Me rastin e sfidës kundër Kievos, ylli portugez i Juventusit u More...