Tag archive for ‘real madrid’
By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Real Madrid skuadra me më shumë lojtarë në Rusia 2018

Real Madrid është skuadra që ka pasur përfaqësimin më të lartë në Kupën e Botës. Real Madrid kishte 12 përfaqësues në fazën eliminatore të Kampionatit botëror 2018. Nga 15 futbollistë që ishin More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 9th, 2018
0 Comments

Kjo është oferta e fundit e Real Madridit për Neymar

Real Madridi shpreson që nga sezoni i ri Neymari të veshë fanellën e bardhë, dhe për këtë është duke përgatitur 350 milionë euro për të siguruar shërbimet e tij. Neymari, që në verën e vitit të More...

By Albpress News On E martë, Qershor 5th, 2018
0 Comments

Lewandowski i vendosur për klubin e ri

Robert Lewandowski e ka marrë tashmë vendimin e tij për t’u larguar nga kampionët e Gjermanisë dhe këtë gjë drejtuesve të Bayernit ua komunikoi agjenti i futbollistit pak ditë më parë. Por tashmë More...

By Albpress News On E premte, Qershor 1st, 2018
0 Comments

Capello zbulon të ardhmen e Ronaldo: Ja ku do të luajë…

Ish-trajneri i Real Madrid Fabio Capello ka folur për Sky Sport 24 rreth largimit të Zidane dhe së ardhmes së Ronaldos me klubin, ja çfarë tha ai për këtë çështje: Kjo ishte zgjedhja e Zidane dhe mendoj More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 30th, 2018
0 Comments

Levandovski bën të qartë të ardhmen e tij

Levandovskia ka bërë një kthesë të papritur. Ai i ka komunikuar klubit se dëshiron të luajë jashtë Gjermanisë. Sipas gazetës gjermane “Bild”, polaku i shprehu dëshirën drejtuesve të klubit. Shumë More...

By Albpress News On E martë, Maj 29th, 2018
0 Comments

E ardhmja e Ronaldo? Zbulohen negociatat me …

“Sapo” ka bërë të ditur se ekziston një klub favorit për blerjen e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. E ardhmja e Cristiano Ronaldos në Real Madrid është në dyshim. Sulmuesi ka pranuar se mund të More...

By Albpress News On E diel, Maj 27th, 2018
0 Comments

Bale spektakolar, Reali në histori – kampion i trefishtë i Evropës!

Gareth Bale hero i ndeshjes. Real Madridi në histori, kampionë i trefishtë i Evropës! Mbretërit gjunjëzuan me rezultatin 3:1 Liverpoolin, në finalen e madhe të Champions League, që u zhvillua në stadiumin More...

By Albpress News On E shtunë, Maj 26th, 2018
0 Comments

Finalja e madhe, ja çfarë duhet të dini…

Finalja e Champions League në stadiumin “NSC Olimpiyskiy” në Kiev do të vërë përballë dy nga ekipet më të lavdishme në Europë: Real Madrid që kërkon trofeun prestigjioz për herë të 13-të (e More...

By Albpress News On E enjte, Maj 24th, 2018
0 Comments

Lewandowski – Real Madrid, “bomba” e mbrëmjes

Chelsea është po ashtu në garë, por polaku pëlqen kalimin te Reali. Real Madridi vazhdon të punojë në afatin kalimtar për të marrë një sulmues. Sipas “Evening Start”, Reali është favorit për Robert More...

By Albpress News On E shtunë, Maj 19th, 2018
0 Comments

Morata kthehet në La Liga, e kërkojnë “armiqtë” e Real Madrid

“Tuttosport” shkruan se sulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata ka ofertë nga Atletico Madrid. Alvaro Morata mund të kthehet në Madrid. E përditshmja sportive italiane “Tuttosport” shkruan se sulmuesi i Chelseat More...