Tag archive for ‘real madrid’
By Gjergji On E enjte, Gusht 24th, 2017
0 Comments

Bëhen parallogaritjet: Grupi i vështirë dhe i lehtë për Realin e Barçën në LK

Menjëherë pasi u mësuan emrat e klubeve për fazën e grupeve në sezonin 2017/18 për Ligën e Kampionëve, u bën edhe parallogaritjet e para. Favorit për të fituar garën më të madhe për klube janë Real More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 23rd, 2017
0 Comments

Zidane nuk mendohet fare, nënshkruan kontratën e re me Real Madrid

Lajmet e fundit që vijnë nga Spanja bëjnë të ditur se Zinedine Zidane ka nënshkruar kontratën e re me Real Madridin deri në vitin 2020. Zgjedhja e Florentino Perez ka qenë perfeket dhe dëshironte të shtynte More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Reali sërish trondit Barcelonën, fitoi Superkupën

Skuadra e Real Madridit dëshmoi fuqinë edhe një herë ndaj rivalit të përjetshëm, Barcelonës, duke e tronditur me rezultat 2:0, në ndeshjen e dytë të finales së Superkupës së Spanjës në futboll.  More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Zyrtare: Ronaldo dënohet me pesë ndeshje

Cristiano Ronaldo është dënuar edhe zyrtarisht nga drejtuesit e federatës spanjolle të futbollit, pas shtyrjes që ia bëri gjyqtarit pas ndëshkimit me karton të kuq. Ylli i Real Madridit është ndëshkuar More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Superkupa e Spanjës, Real Madrid fiton bindshëm ndaj Barcelonës (Foto+Video)

Real Madridi fitoi në Camp Nou ndaj Barcelonës me rezultatin 3-1, duke hedhur një hap të sigurtë drejt marrjes së trofeut të parë në këtë sezon, Superkupës së Spanjës. Në minutën e 50-të, Gerard More...

By Gjergji On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

Barcelona-Real Madrid, ja formacionet zyrtare

Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshen mes tyre në takimin e parë të Superkupës së Spanjës, para tifozëve në Camp Nou. Trajnerët Ernesto Valverde dhe Zinedine Zidane kanë nxjerrë në fushë lojtarët, More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

Superkupa e Spanjës, Zidane: nuk do t´a kemi të lehtë me Barcelonën

Zinedine Zidane ka konfirmuar se së shpejti do të nënshkruajë marrëveshje të re trevjeçare me Real Madridin. Lajmi vjen para dy ndeshjeve të Super-kupës spanjolle kundër Barcelonës. “Jam i lumtur që More...

By Gjergji On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

Superkupa e UEFA, në Shkup përballen lojtarët me vlerë 1.2 miliardë euro

Vlera e futbollistëve të Real Madrid dhe Manchester United, të cilët përballen sot nw mbrwmje në “Arena Shkup”, është 1 miliardë e 273 milionë e 650 mijë euro. Sipas të dhënave të ueb faqes gjermane More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

Reali, skuadra e finaleve në katër vjetët e fundit: Tetë finale, tetë fitore

Real Madrid do të luajë finalen e nëntë brenda katër viteve në të gjitha garat. Madrilenët kanë arritur një rekord të pabesueshëm duke fituar tetë trofe në po aq përballjet e fundit. Humbja e fundit More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Reali fiton ndeshjen ndaj yjeve të MLS

Real Madrid ka fituar miqësoren ndaj yjeve të MLS, vetëm pas ekzekutimit të penalltive, pasi koha e rregullt përfundoi baras 1:1 Kampionët e Evropës kanë barazuar 1:1 me ujët e MLS, për të fituar më More...