Category reagim Archives - Page 2 of 4 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘reagim’
By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Shoferi i pajetë me një plumb në kokë/ Salianji: I pari që duhet të hetohet është Xhafaj

Mëngjesin e sotëm u gjet i pajetë me një plumb në kokë, në makinën e tij, brenda territorit të Gardës së Republikës, shoferi i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ngjarja e rëndë shkaktoi një More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

PD – Veliaj: Mjeran, po tenton të përçash artistët për kullat…

Partia Demokratike e ka cilësuar si një fabrikim të Erjon Veliajt lajmin e shpërndarë nga stafi i tij, sipas të cilit PD po udhëzon artistët dhe aktorët, në protestën dhe kundërshtitë e tyre për Teatrin More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Berisha: Tre shtete kanë bllokuar plotësisht negociatat, Gjermania ka 10 kushte

Ish-Kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjet ka reaguar mbi rezolutën e Bundestagut gjerman, e publikuar dje, ku përcaktohet qëndrimi i Gjermanisë në raport me hapjen e negociatave për Shqipërinë. Berisha More...

By Albpress News On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

Reagimi/Berisha: Veliajn e nxorrën si qen me bisht ndër shalë, horr…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me situatën e paprecedentë të krijuar në Kuvendin e Shqipërisë, ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tentoi të uzurpojë në mënyrë të paligjshme Komisionin More...

By Albpress News On E diel, Maj 27th, 2018
0 Comments

Vasili: Protestës së opozitës nuk ia kërcet fare për Ramën, peng i …

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me komentet e Kryeministrit Edi Rama për protestën e opozitës. Vasili shkruan në rrjetet sociale se protestës së opozitës nuk ia More...

By Albpress News On E diel, Maj 27th, 2018
0 Comments

Sikur edhe 3 vetë të ishin në shesh, prapë …/ Ja reagimi i aleatit të Bashës

”Sikur tre veta të ishim në atë shesh, prapë do të ishte një nder”. Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka reaguar mbi protestën e opozitës, e zhvilluar More...

By Albpress News On E shtunë, Maj 26th, 2018
0 Comments

Protesta e PD, Policia bën bilancin: Episodet e dhunës do hetohen

Policia e Shtetit njoftoi se një grup hetimor është ngritur nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, “për identifikimin e episodeve të dhunës, identifikimin e personave përgjegjës si More...

By Albpress News On E diel, Gusht 27th, 2017
0 Comments

Qeveria “Rama2”, Edi Paloka: kryehajdutët u bashkuan me pinjollë të nomeklaturës komuniste…

Partia Demokratike ka reguar në lidhje me përbërjen e kabinetit të ri qeveritar, të bërë publik nga Edi Rama në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, në një postim More...

By Albpress News On E diel, Gusht 27th, 2017
0 Comments

Këshilltari i PD reagon për kandidaturën e Gramoz Ruçit: të bllokohet me çdo mjet zgjedhja në krye të Kuvendit

Pak minuta pasi Kryeministri Edi Rama propozoi kandidaturën e Gramoz Ruçit për postin e kryetarit të Kuvendit, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Partia Demokratike. Fabian Topollaj, anëtar i Këshillit Kombëtar More...

By Albpress News On E premte, Gusht 25th, 2017
0 Comments

Pas akuzave të Ramës ndaj ambasadorëve, Edi Paloka: kush tha që fajin e ka krimi dhe korrupsioni për mungesën e investimeve…

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama akuzoi dhe kritikoi ashpër ambasadorët e Shqipërisë për paaftësi, duke i quajtur edhe delinxhinj disa prej tyre, ka reaguar nënkryetari i PD-së, Edi Paloka. Sipas tij, More...