Tag archive for ‘reagim’
By Gjergji On E diel, Gusht 27th, 2017
0 Comments

Qeveria “Rama2”, Edi Paloka: kryehajdutët u bashkuan me pinjollë të nomeklaturës komuniste…

Partia Demokratike ka reguar në lidhje me përbërjen e kabinetit të ri qeveritar, të bërë publik nga Edi Rama në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, në një postim More...

By Gjergji On E diel, Gusht 27th, 2017
0 Comments

Këshilltari i PD reagon për kandidaturën e Gramoz Ruçit: të bllokohet me çdo mjet zgjedhja në krye të Kuvendit

Pak minuta pasi Kryeministri Edi Rama propozoi kandidaturën e Gramoz Ruçit për postin e kryetarit të Kuvendit, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Partia Demokratike. Fabian Topollaj, anëtar i Këshillit Kombëtar More...

By Gjergji On E premte, Gusht 25th, 2017
0 Comments

Pas akuzave të Ramës ndaj ambasadorëve, Edi Paloka: kush tha që fajin e ka krimi dhe korrupsioni për mungesën e investimeve…

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama akuzoi dhe kritikoi ashpër ambasadorët e Shqipërisë për paaftësi, duke i quajtur edhe delinxhinj disa prej tyre, ka reaguar nënkryetari i PD-së, Edi Paloka. Sipas tij, More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 24th, 2017
0 Comments

Akuzat e Ramës ndaj ambasadorëve, reagon Tritan Shehu: arroganca e pushtetit nuk kurseu diplomacinë

Ish-ministri i Jashtëm, Tritan Shehu, aktualisht deputet i PD-së, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili gjatë një takimi me diplomatët shqiptarë nuk kurseu akuzat dhe kritikat e ashpra. More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 21st, 2017
0 Comments

Rrezikun per kthimin e vizave, Arben Malaj: Qeveria shqiptare te bashkepunoje me ate te Holandes

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, reagon në lidhje me lajmin e kërkesës së qeverisë holandeze për rikthimin e vizave për shqiptarët. Malaj shkruan se nëse lajmi është i vërtetë, atëherë duhet More...

By Gjergji On E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Topalli shigjeton Bashën: Ti hesht! Zgjedhjet në PD i vodhe me shpejtësi “supersonike”

Jozefina Topalli nuk i ka kursyer kritikat e ashpra ndaj Lulzim Bashës, teksa kjo e premte ka qenë një ditë reagimesh përkundër raportit të ministrave teknikë për zgjedhjet e 25 qershorit. Por ish kryetarja More...

By Gjergji On E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Raporti i teknikeve/Basha: zgjedhjet u manipuluan, vota u ble…

Kreu i Partisë Demokratike reagon në lidhje me raportin e përpiluar nga 6 ministrat teknikë në lidhje me zgjedhjet e 25 qershorit. Basha shkruan se ky raport tregon se zgjedhjet u manipuluan, duke plotësuar More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

PD akuza qeverisë: po fle gjumë, janë mbytur 23 njerëz në det

Departamenti i Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit në PD reagoi pas rastit të fundit të mbytjes së fëmije 10 vjeç në Vlorë. Përmes një deklarate, partia më e madhe e opozitës akuzon qeverinë se po fle gjumë, More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

E kallëzuan penalisht 7 drejtorë, reagon Ministrja teknike e Arsimit

Këtë të hënë shtatë drejtorë të Ministrisë së Arsimit kanë dorëzuar në Prokurori një kallëzim penal për Ministren teknike të PD-së Mirela Karabina, të cilën e akuzojnë si përgjegjëse për More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Këshilltari i Bashës ironizoi aleatët e PD me zonjën Tefta, por ja përgjigjia dhe këshilla që merr…

Këshilltari i kreut demokrat Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale ironizoi aleatët e PD-së me zonjën Tefta, e cila njihet për sugjerimet që jep në fushën e kulinarisë. Reagimi i tij erdhi More...