Tag archive for ‘rama’
By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Nard Ndoka zbulon pse Edi Rama nuk merret me zjarret…

Aleati i Partisë Demokratike, kreu i PDK-së, Nard Ndoka, përmes një komenti në rrjetet sociale ironizon Kryeministrin Edi Rama, duke u shprehur se ai se nuk po merret me zjarret që shkrumbojnë vendin, pasi More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

Edi Rama bisede telefokine me Sekretarin amerikan te Shtetit: Ja 3 detyrat qe SHBA i cakton Qeverise

Sekretari Amerikan i Shtetit Rex Tillerson ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryeministrin Edi Rama, gjatës së cilës i ka kërkuar kreut të qeverisë që me fitoren në zgjedhjet e 25 qershorit, Partia More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

Mediu “leksione” opozite Bashës: Ja ç’duhet të bësh për tu ndarë me Ramën

Aleati i Lulzim Bashës, kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ka dhënë leksione se si duhet bërë opozita përballë mandatin të dytë të Edi Ramës. E një ndër pikat që e bën qesharake opozitën, More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

Fatos Klosi: Pakti i 18 Majit nuk i duhet me as Rames, as Bashes. PS-LSI mund te bashkepunojne

Ish-kreu i SHISH-it, Fatos Klosi, një eksponent i vendosur i së majtës shqiptare, nuk sheh në horizont një bashkëqeverisje mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Në More...

By Gjergji On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

PS- PD drejt bashkëqeverisjes së heshtur? Demiraj mund të bëhet pjesë e qeverisë Rama 2

Shumkënd e ka habitur heshtja e opozitës gjatë këtyre ditëve, veçanërisht pas fakteve të rënda për përfshirjen e zyrtarëve të lartë të policisë dhe të ndonjë politikani në trafikun tronditës More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 7th, 2017
0 Comments

Ndëshkohen ministrat dhe deputetët e dobët, ja EMRAT që mbeten jashtë “Rama 2”

Kryeministri Edi Rama ka tashmë në dorë raportet mbi rezultatin e zgjedhjeve për çdo qark, si dhe të dhënat për gjendjen në administratë dhe situatën ekonomike në vend. Dy ditët e fundit, shefi i qeverisë More...

By Gjergji On E diel, Gusht 6th, 2017
0 Comments

Rama publikon raportin për Shkodrën: PS rritet me 1400 vota, PD tkurret me mbi 4700

Kryeministri Edi Rama ka publikuar raporton për zgjedhjet në qarkun e Shkodrës dhe listën me kërkesat që kanë bërë qytetarët gjatë dëgjesave publike. Referuar raportit mbi rezultatin e zgjedhjeve, më More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

Berisha në rolin e një psikoanalisti, i bën profilin Ramës: Dy varësitë e Edi Noriegës!

Ish kryeministri Sali Berisha shpesh herë ka bërë analiza psikologjike për kryeministrin Edi Rama, por kësaj here ka treguar përmes saj se kush janë dy varësitë e kreut të qeverisë. Përmes një postimi More...

By Gjergji On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Rama publikon raportin për Kukësin: PS 7 mijë vota plus, bie PD e LSI…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar analizën e votave në Qarkun e Kukësit si edhe problemet dhe shqetësimet që ndajnë banorët e këtij qarku. Sipas raportit të kryeministrit, qytetarët në Kukës kërkojnë More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Dalin pamjet e pazbuluara/ Si u nderua Rama nga kisha greke me urdhrin “Kryqtar”

Gjatë vizitës që bëri në dhjetor të vitit 2015 në Izrael, kryeministri Edi Rama zhvilloi edhe një takim mjaft interesant në Patriarkanën e Jeruzalemit. Në atë kohë kreu i qeverisë publikoi vetëm disa More...