Tag archive for ‘rama’
By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Panariti ironizon Ramën: Nuk kemi Akademi Shkencash, por krijuam atë të fshatit…

Edmond Panariti, deputet i LSI-së, përmes një postimi në rrjet, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, lidhur me projektin “Akademia e 100 fshatrave”. Panariti shkruan se në këtë vend nuk ka Akademi Shkencash More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Hahn në Shkup dhe Tiranë por nuk takon Ivanovin dhe Bashën

Ashtu siç bëri të ditur në Samitin e Londrës, Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë në BE, Johanes Hahn do të nisë vizitën zyrtare në Tiranë më 17 korrik. Vizita vjen pas vendimit të Këshillit More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Vokshi: Rama ka urdhëruar institucionet të mos japin asnjë informacion për Teatrin

Deputetja demokrate ,  Albana Vokshi, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se ka urdhëruar institucionet e shtetit që të mos japin informacione në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Vokshi u ndal në refuzimin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Dash Shehi: Rama qindfishoi vjedhjet, bëjmë të gjithë si Shekspirë dhe Hamletë…

Dashamir Shehi, deputet i opozitës, është treguar i ashpër në fjalën e tij, gjatë mbledhjes së Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, ndërsa i ka drejtuar një apel deputetëve socialistë që të reflektojnë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Tabaku: Rama show me angazhimet që mori në Londër, kompanitë guackë po përfitojnë nga…

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, renditi disa argument, të cilat sipas saj, tregojnë se Edi Rama bëri shoë, kur firmosi në Samitin e Londrës angazhimin e qeverisë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

“Akademia e 100 fshatrave”, Rama: Synojmë të nxjerrim nga varfëria…

Projekti i 100 fshatrave do të thotë kthim i tyre në destinacione të mirëfillta turistike dhe agroturizmi është një mundësi për të dalë nga varfëria. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama në aktivitetin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Manjani ka një paralajmërim të fortë: Po rikthehemi te piramidat financiare, fundi i tmerrshëm…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dhënë sot alarmin se ekonomia dhe financat shqiptare po rikthehen tek piramidat famëkeqe që shkaktuan vitin 1997. ”Ekonomia informale me para droge është njësoj More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Rama po i godet me thikë pas shpine shqiptarët, alarmi nga Kokëdhima

Përmes një deklarate për shtyp në emër të Partisë “Zgjidhja” Koço Kokëdhima ka denoncuar rrezikun e ri që i kanoset Shqipërisë, lidhur me ndarjen e kufirit detar dhe specifikisht çështen e Zonës More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

FOTO/ Rama: Kullat e vrojtimit në plazhe, ka përmirësime të ndjeshme…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto, ku duken disa kulla vrojtimi në plazhet e Shqipërisë. Por sipas Ramës, ende nuk është perfekte dhe ka boshllëqe, por është si dita me natën me vitet e shkruara. Postimi More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Pesë vitet e Ramës, sipas Mero Bazes

Mero Baze bën një analizë të punës së qeverisë në këto pesë vite. Duke u ndalur në pikat kyçe të saj, në një këndvështrim shterues përcakton atë që kjo qeveri ka bërë mirë, ku ka dështuar More...