Category qytetare Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘qytetare’
By Albpress News On E shtunë, Gusht 11th, 2018
0 Comments

Video e Ramës acaron ndjekësit/ Ka plas puna, vrasje çdo ditë…

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjet një videoinformacion për ecurinë ekonomike në vend, punësimin dhe bizneset e reja që janë hapur, por duket se kjo nuk është pritur mirë nga ndjekësit e tij. Ata More...

By Albpress News On E premte, Qershor 29th, 2018
0 Comments

FOTO/ Peticione me firma në mbrojtje të Teatrit

Aktorët dhe artistët që nuk u bënë pjesë e pazareve për Teatrin Kombëtar, u mblodhën sërish në protestë mbrëmjen e sotme. Por në dallim nga herët e tjera, sonte përvec fjalimeve kishte edhe mbledhje More...

By Albpress News On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha paraqet faktet: Ja pse shqiptarët paguajnë taksa më shumë…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka treguar me shifra konkrete, rritjen e taksave nën qeverisjen e Edi Ramës. Basha përmes një deklarate bëri të ditur se 97 % e shqiptarëve paguajnë më shumë More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 2nd, 2018
0 Comments

Batutat/ Rama-qytetares: E mbyte burrin, e shkatërrove… Mos kërkoni qiqrra në hell

Kryeministri Edi Rama është përballur me një sërë problemesh të ngritura nga banorë të Cërrikut gjatë një bashkëbisedimi që pati me tan ë kuadër të asaj që e quan turi i llogaridhënies. Rama ka More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 2nd, 2018
0 Comments

FOTO/ Rama pritet me protesta në Elbasan, ja çka ndodhur…

Qytetarë të Elbasanit e kanë pritur Edi Ramën me protesta, ndërsa në duar mbanin pankarta  që e cilësonin atë si Pasha të drogës. Policia ka tentuar të ndalojë protestuesit dhe të sekuestrojë pankartat. More...

By Albpress News On E diel, Maj 27th, 2018
0 Comments

FOTO/ Rama sherr me qytetarët në rrjet: Lëri dokrrat, të kanë hedhur trutë e gomarit…

Kryeministri Edi Rama ka debatuar ashpër me ndjekësit e tij në rrjet , madje nuk ka nguruar që një pjesë të tyre edhe ti fyejë. Në replikat për komentet e ndjekësve, Rama njërit i thotë të lërë dokrrat, More...

By Albpress News On E diel, Gusht 27th, 2017
0 Comments

Asamblea e PS paraqitet raporti mbi shqetësimet e qytetarëve: ja kërkesat kryesore (foto)

Milva Ikonomi, ministre e Ekonomisë, prezantoi në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së raportin mbi dëgjesat publike, ku evidentohen problemet e ngritura nga qytetarët. Ikonomi u shpreh se janë përpiluar More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 26th, 2017
0 Comments

Rama poston pamje nga Manastiri i Ardenicës, por ja çfarë i kërkojnë qytetarët…(foto)

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin sociale pamje nga Manastiri i Ardenicës, duke i uruar mirmëngjes ndjekësve të tij. Por duket se foto nuk është mirëpritur nga disa prej komentuesve që vënë More...

By Albpress News On E premte, Gusht 25th, 2017
0 Comments

Keni borxhe ndaj OSHEE-së? Vjen lajmi i shumëpritur për shqiptarët

OSHEE ka vendosur që të shtyjë sërish afatin për abonentët debitorë që duan të përfitojnë nga skema lehtësuese për të shlyer faturat e prapambetura. Afati skadoi në fund të muajit qershor për faturat More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Tiranë/ Nëse nuk paguani tarifën e pallatit brenda këtij afati… përfundoni në gjykatë

Nëse banorët nuk shlyejnë brenda tre muajsh tarifat për mirëmbajtjen e pallateve, administratori i ndërtesës i drejtohet gjykatës dhe më pas përmbarimit për vjeljen e detyrimit. Është ky një prej ndryshimeve More...