Tag archive for ‘qeveria’
By Gjergji On E mërkurë, Gusht 23rd, 2017
0 Comments

“Rama 2”, dalin emrat e parë të ministrave dhe formula e qeverisjes

Mbeten edhe katër ditë për të shuar hamendjet dhe dilemat lidhur me qeverinë e re. Këtë herë Rama ka pritur fund-gushtin për të shpallur formacionin e ri të ekzekutivit. Ndërkohë që katër vite më More...

By Gjergji On E martë, Gusht 22nd, 2017
0 Comments

Kabineti “Rama 2”, Fatos Lubonja: Arsyet përse nuk jam optimist

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’, analisti Fatos Lubonja ka bërë një përmbledhje për situatën politike dhe kabinetin qeveritar ‘Rama 2’. Lubonja tha se duhet një reflektim nga të More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Ikin ministrat teknikë, dërgojnë dorëheqjet në Kryeministri me postë

Ministrat teknikë dhe zv.kryeministrja Ledina Mandija depozituan në Kryeministri, përmes shërbimit postar, dorëheqjet e tyre duke zyrtarizuar në këtë mënyrë largimin nga Qeveria. Së bashku me zarfin More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Qeveria shqiptare “hedh para” për Vettingun në Drejtësi, ja ç’po ndodh

Përveç shtimit të shpenzimeve për energjinë elektrike dhe zjarret, qeveria shqiptare ka miratuar përmes një akti normativ një sërë shpenzimesh të tjera buxhetore. Një sasi prej 500 milionë lekësh janë More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Ristrukturimi i qeverisë “Rama 2”, ministrat me bilanc negativ në zgjedhje

Partia Socialiste më 27 gusht do të mbledh forumin e saj më të lartë, Asamblenë Kombëtare Socialiste ku do të bëhen të ditura disa vendime, mes të cilave edhe kabineti i ri qeveritar. Në këtë mbledhje, More...

By Gjergji On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

LSI në ekzekutiv, por Vasili thumbon Ramën: “dëshpërim agollian”, qeverisje e shurdhër

LSI vijon të jetë pjesë e qeverisë së drejtuar nga Kryeministri Edi Rama, pork jo duket se nuk e ka penguar kreun e Grupit Parlamentar të kësaj partie, Petrit Vasili, të ironizojë qeverisjen përmes vargjeve More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

‘Qeveria Rama 2’! Dalin emrat e ministrave të rinj, ndryshimet në ekzekutiv

Të dielën e 27 gusht-it, PS do të mbledhë Asamblenë e Përgjithshme në orën 10:00 në ambientet e hotel Tirana. Burime te besuara tregojnë se Edi Rama e ka hartuar strukturën e qeverisë së re dhe emrat More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Vasili ironizon Edi Ramën: je bërë si shokët e byrosë politike…

LSI vijon akuzat ndaj Kryeministrit Edi Rama. Referuar postimeve të Kreut të Qeverisë mbi rezultatet e bashkëbisedimit më qytetarët, Petrit Vasili shkruan në rrjetet sociale se Edi Rama është bërë si More...

By Gjergji On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

“Qeveria Rama 2” me më pak ministra, ja cilët nuk ndryshojnë

Qeveria e re e Kryeministrit Edi Rama pritet të ketë më pak kabinete ministrore. Pas fitores së zgjedhjeve të vetëm më 25 qershor, pasi premtoi reformë të thellë në administratë, Kryeministri Rama me More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 7th, 2017
0 Comments

Ndëshkohen ministrat dhe deputetët e dobët, ja EMRAT që mbeten jashtë “Rama 2”

Kryeministri Edi Rama ka tashmë në dorë raportet mbi rezultatin e zgjedhjeve për çdo qark, si dhe të dhënat për gjendjen në administratë dhe situatën ekonomike në vend. Dy ditët e fundit, shefi i qeverisë More...