Category qeveria Archives - Page 2 of 11 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘qeveria’
By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

Dëmshpërblimi i ish-të përndjekurve, Tabaku: Vesi del me shpirtin, qeveria gënjen…

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me vendimi e Kuvendit për ligjin për “Dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve”. Përmes një postimi në rrjetin social, Tabaku thotë se mazhoranca do More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

Qeveria rikonfirmon 74 votat, rrëzohet dekreti i Metës për…

Qeveria ka rikonfirmuar 74 votat që ka në Kuvend, gjatë votimit të dekretit të Presidentit Ilir Meta mbi kthimin për rishqyrtim të ligjit mbi lojrat e fatit. Dekreti i Presidentit u rrëzua me 74 vota, aq More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

Kryemadhi: Ja axhenda surprizë e opozitës kundër qeverisë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u shpreh sot se aksioni opozitar nuk do të ndalet. Pas mbledhjes së grupeve parlamentare opozitare në Durrës, Kryemadhi theksoi se ka një konsolidim të partive opozitare More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 10th, 2018
0 Comments

VOA: Qeveria drejt tërheqjes nga ligji për Teatrin…

Në Shqipëri, qeveria duket se do të bëjë një tërheqje nga ligji për Teatrin kombëtar, duke parashikuar hapjen e një gare për ndërtimin e tij dhe zhvillimin urban të zonës. Të paktën, kështu bën More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 10th, 2018
0 Comments

Nishani: Teatri, qeveria me moral të dyfishtë…

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka reaguar ndaj qëndrimit të Komisionit Europian që i ka kërkuar qeverisë amendimin e ligjit për Teatrin. Nishani ka akuzuar për moral të dyfishtë qeverinë, e cila nga njëra More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 10th, 2018
0 Comments

Vasili: Qeveria përballë krimit është lakuriq

Petrit Vasili, kryetar i Grupit Parlamentar të LSI, shprehhet se “qeveria përball krimit është lakuriq”. Në një koment në rrjetet sociale, Vasili shkruan se çlirimi i vendit nga krimi është një sfide More...

By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Ndoka: Populli t´i tregojë vendin qeverisë, ndryshe…

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, i ka bërë thirrje shqiptarëve që t’i bashkohen opozitës dhe t’i tregojnë vendin qeverisë, nëse duan të shpëtojnë nga e keqja që ka kapur Shqipërinë. Ndoka me anë të More...

By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Pyetet për Teatrin dhe ndryshimet në qeveri, Ruçi shmang përgjigjet: Nuk është në kompetencat e mia…

Kreu i Parlamentit Gramoz Ruçi ka shmangur komentet lidhur me votimin ose jo nga mazhoranca për ligjin e Teatrit, i cili nuk u dekretua nga Presidenti Ilir Meta. Konferenca e Kryetarëve vendosi që dekreti i More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 3rd, 2018
0 Comments

Vendimi unanim i opozitës nga Shkodra…

Marrëdhënie të kushtëzuar me mazhorancën. Ky është vendimi unanim i opozitës, i cili përfshin edhe Kuvendin. “Edi Rama sot duhej të ishte në Shkodër, por për fat të keq Shqipëria ka kryeministrin More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 3rd, 2018
0 Comments

A do të ketë ndryshime në qeveri? Ja reagimi i Arben Ahmetaj

Arben Ahmetaj ishte i ftuari i parë në programin “Top Talk” në Top Channel me gazetarin Denis Dyrnjaja. Një nga temat e fundgushtit e këtij fillim shtatori janë ndryshimet e pritshme në qeveri, e nisur More...