Tag archive for ‘qeveria’
By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Pesë vitet e Ramës, sipas Mero Bazes

Mero Baze bën një analizë të punës së qeverisë në këto pesë vite. Duke u ndalur në pikat kyçe të saj, në një këndvështrim shterues përcakton atë që kjo qeveri ka bërë mirë, ku ka dështuar More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Thirrja e Strazimirit: Narkoqeveri dorëzoju, jeni të rrethuar…

Partia Demokratike akuzoi qeverinë Rama për trafikun e drogës, ndërsa shtoi se raporti i Antidrogës Italiane thotë se është rritur trafiku i kanabisit nga Shqipëria në vitin 2017. Në një deklaratë për More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Qeveria merr një tjetër borxh/ 50 mln usd do të përdoren për…

Qeveria shqiptare pritet të marrë një hua prej 50 milionë dollarësh, e cila do të shpenzohet për projektin e konektivitetit të rrugëve rajonale dhe lokale. Marrëveshja që do të lidhet me Bankën Ndërkombëtare More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 4th, 2018
0 Comments

Vendimi/ Emigrantët detyrohen të deklarojnë adresat e banimit, ja proçedurat…

Qeveria ka miratuar një vendim që parashikon që emigrantët duhet të deklarojnë adresat e banimit. Në vendimin e miratuar shpjegohen edhe procedura që duhet të ndjekin shqiptarët që banojnë jashtë vendit, More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

A do e dorëzojë mazhoranca Fatmir Xhafajn? Ja përgjigjia e Gramoz Ruçit…

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i është përgjigjur sot pyetjes së mediave, nëse mazhoranca do të pranojë kërkesën e opozitës për largimin e Fatmir Xhafajt, nga posti i ministrit të Brendshëm. Ruçi More...

By Albpress News On E premte, Qershor 29th, 2018
0 Comments

Adi Krasta: Mos e prekni Teatrin, pas tij do shemben…

Prezantuesi i njohur Adi Krasta ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së drejtuar nga Edi Rama, për të pritur Teatrin Kombëtar. Krasta shkruan se ai është objekt i Trashëgimisë Kulturore dhe nuk duhet shkatërruar. More...

By Albpress News On E premte, Qershor 29th, 2018
0 Comments

Qeveria jep tjetër “koncesion të pakërkuar” për një firmë të vogël shqiptare

Kompania A. N. K Sh.p.k me pronar Agim Kola dhe me kapital aksioner prej vetëm 247 milionë lekësh, ka fituar bonus nga qeveria për ndërtimin me koncesion të segmentit rrugor Milot-Balldren, me kosto të panjohur. Qeveria More...

By Albpress News On E premte, Qershor 29th, 2018
0 Comments

Ligji për Teatrin/ Manjani: Precedent i rrezikshëm, shkelje e rëndë kushtetuese

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar pas miratimit nga qeveria të pr/ligjit për teatrin. Në një koment në rrjet, Manjani shkruan se hartimi i një ligji të posaçëm me emra konkretë dhe More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 28th, 2018
0 Comments

Toka tek Teatri, qeveria e shet me 450 euro m2

Projektligji kontrovers, i cili iu dorëzua Kuvendit me “procedurë të përshpejtuar” i vlerëson 8 mijë metrat katrorë tokë publike të Teatrit Kombëtar me vetëm 500 milionë lekë ose më pak se 470 More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 28th, 2018
0 Comments

Rama miraton pr/ligjin për shembjen e Teatrit/ Firma Fusha do ndërtojë kullat…

Qeveria ka miratuar pr/ligjin që i hap rrugë shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar.  Pr/ligji është publikuar në faqen zyrtare të Këshillit të Ministrave. Duke shmangur procedurat ligjore ekzistuese More...