Category qeveria Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘qeveria’
By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

Pack e tërbuar me qeverinë Rama: Kjo që po ndodh në Shqipëri e papranueshme

Presidentja e forumit të grave të Partive Popullore Europiane, Doris Pack, ka preferuar që t´i japë një mesazh nga Shkodra, qeverisë Rama lidhur me luftën kundër krimit të organizuar. Pack tha se kjo që More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 19th, 2018
0 Comments

Paralajmërimi i Bashës: Kushdo që ngre kartonin për shembjen e Teatrit do trajtohet si terrorist

Kreu demokrat Lulzim Basha ka bërë një paralajmërim disi të çuditshëm kur tha se kushdo që ngre kartonin për të shembur teatrin do trajtohet politikisht nga opozita si terrorist shtetëror. Në një deklaratë More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 19th, 2018
0 Comments

Qeveria miraton ngritjen e shkolles se Drejtoreve

Qeveria ka vendosur sot miratimin e vendimit për krijimin e Shkollës së Drejtorëve të Institucioneve të Arsimit Parauniversitar”, institucion i cili ngrihet nga Ministria e Arsimit dhe Fondacioni Shqiptaro-Amerikan More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 19th, 2018
0 Comments

Paloka: “Torta” e qeverise qe nuk i embelsoi fjalet e ministrit te jashtem gjerman…

Nenkryetari demokrat i Kuvendit, Edi Paloka, ka reaguar permes nje komenti ne rrjetet sociale, lidhur me deklarimet e bera ne Tirane nga ministri i Jashtem i Gjermanise. “Sot ne ministrine e jashtme , ministrit More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

Zeri i Amerikes: Ligji per Teatrin, qeveria hapi nje gare formale…

Në Shqipëri, shumica e majtë në Komisionin parlamentar të Veprimtarive Prodhuese votoi të martën pasdite, ndryshimet në ligjin për ndërtimin e Teatrit të ri në Tiranë, të cilat hapin një garë për More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

Manjani e thotë hapur: Fati i Ramës zgjidhet në 2021…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në rrjet, shprehet se fati i qeverisë do të vendoset në verën e 2021. “Duhet mbledhur mendja se qeveria zëvendësohet vetëm me zgjedhje. More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

Qeveria i përgjigjet akuzave të PD për lojrat e fatit/ Ja kush i liçencoi…

“Qeveria shqiptare është e angazhuar për të dhënë një zgjidhje përfundimtare edhe për industrinë e basteve, ku shumë shpejt, do të jetë gati projekti i ri ligjor i kufizimit të fortë të tyre”. Kështu More...

By Albpress News On E premte, Shtator 14th, 2018
0 Comments

VIDEO/ PD publikon faktet: Ja lidhjet e qeverisë me mafien e lojrave të fatit…

Partia Demokratike ka publikuar sot faktet që, sipas partisë më të madhe opozitare, dëshmojnë lidhjen e qeverisë me mafian e lojërave të fatit. Deputetët Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj publikuan të More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

Dëmshpërblimi i ish-të përndjekurve, Tabaku: Vesi del me shpirtin, qeveria gënjen…

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me vendimi e Kuvendit për ligjin për “Dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve”. Përmes një postimi në rrjetin social, Tabaku thotë se mazhoranca do More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

Qeveria rikonfirmon 74 votat, rrëzohet dekreti i Metës për…

Qeveria ka rikonfirmuar 74 votat që ka në Kuvend, gjatë votimit të dekretit të Presidentit Ilir Meta mbi kthimin për rishqyrtim të ligjit mbi lojrat e fatit. Dekreti i Presidentit u rrëzua me 74 vota, aq More...