Category pushime Archives - Page 2 of 3 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘pushime’
By Albpress News On E premte, Gusht 25th, 2017
0 Comments

Ilva Tare në një rrëfim për vajzën, Eduardin dhe bebin që po vjen

Të kthesh kokën pas, sidomos në ditët më të dashura të një njeriu është gjithmonë bukur. Veçanërisht stina e verës, që është e lidhur ngushtë me pushimet, të sjell ndër mend udhëtimet, qytetet More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Sa duhet “ta lëshoni” dorën në disa prej destinacioneve kryesore për pushime të shqiptarëve

Jeni me pushime në Greqi, Itali, Turqi, Francë, Spanjë, Kroaci? Kujdes nëpër hotele, apo kur të shkoni në restorante. Nëse nuk jeni të familjarizuar me praktikat e bakshishit që ndjekin këto vende mund More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

Rikthehet Nano, ja ku po i kalon pushimet me familjen…

Maserati i ish Kryeministrit Nano, kishte ndaluar këtë të shtunë në Iliras, ndërsa gruaja e tij, Xhoana Nano, zbriti nga makina. Fotot e saj, ndërsa merrte sende personale nga bagazhi, i dërguan në dritare.net, More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

​”Jo Antibes, por Drimadhë”, Pushime verore në mes të Evropës

Greqia, Spanja e Italia ishin dje. Destinacioni në fakt aspak i ri i pushimeve verore sivjet është Shqipëria, më saktë Jugu i saj. Sonila Sand tregon përse. Ndonëse në Gjermani vera si stinë le përherë More...

By Albpress News On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

Ku është “zhdukur” Lulzim Basha? Përgjigjen e jep Astrit Patozi

Lulzim Basha nuk flet prej javësh pasi nuk ka nevojë të flasë, ai ka arritur qëllimin e tij, ka marrë sërish “timonin” e Partisë Demokratike… edhe pse gjysma e pasagjerëve të autobusit blu nuk janë More...

By Albpress News On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

Armina poston foton me gjoksin shpërthyes, komenti i Lori Hoxhës e lë pa fjalë!

Më në fund fansat e Armina Mevlanit mund të shikojnë një foto tjetër nga pushimet që ajo po kalon. Pas disa fotove të mëparshme ku Armina ‘u akuzua’ për përdorimin e photoshop-it, sot ajo ka zgjedhur More...

By Albpress News On E diel, Gusht 6th, 2017
0 Comments

Pushimet?! Ende luks në Shqipëri…Edhe vera në shtëpi!

​Sipas Institutit të Statistikave, në vitin 2015 familjet shqiptare shpenzuan 6.1 miliardë lekë, ose rreth 45 milionë euro për pushime. Shifra është llogaritur nga anketa e buxhetit të familjeve dhe përfshin More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

Verë, 10 këshilla për të menaxhuar paratë gjatë pushimeve

Po niseni? Ndoshta jashtë? Para mbylljes fatale të gazit merrni një minutë kohë për menaxhimin e parave. Ja këshillat e Geronimo Emili, president i CashlessWay, për një verë “pa lekë”. 1- Përpiquni More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Situata e zjarreve/Vasili: Vendi digjet, Rama krihet…

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar ashpër kundër kryeministrit Rama, i cili ka marrë pushimet e tij verore në vetëm 3 ditë më parë. Përmes një postimi në rrjetin social, Vasili More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Këto gjëra mos i harroni kur niseni për pushime

Paketimi i rrobave për pushimet e verës është një gjë shumë e rëndësishme: ju gjithmonë harroni diçka që ju duhet shumë, e madje kjo ua prish edhe pushimet. Andaj më poshtë po ju sjellim një listë More...