Category PS Archives - Page 2 of 4 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘PS’
By Albpress News On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

PS, më 1991 përfaqësonte Byronë e Bllokut, sot oligarkët…

Analisti dhe politologu Afrim Krasniqi përmes një komenti në rrjetet sociale ndalet në shndërrimin e ish-PPSH në Parti Socialiste, e cila një ditë më parë festoi 27 vjetorin e themelimit të saj. Krasniqi More...

By Albpress News On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Ndoka ironizon PS: Urime, plakë 77 vjeçare por e mbajtur

Nard Ndoka, Kryetar i PDK-së, ka ironizuar sot me anë të një mesazhi 27 vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste. Ndoka shkruan se PS është një plakë e mbajtur 77 vjeçare, duke kujtuar që kjo parti More...

By Albpress News On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

27 vjet PS, Tahiri ka një mesazh dhe flet për ringritjen: Jeta ma solli të kuptoj…

Saimir Tahiri, ish-ministër i Brendshëm, nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për trafikun e drogës, ka zgjedhur 27 vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste për të dhënë një mesazh në drejtim More...

By Albpress News On E martë, Qershor 5th, 2018
0 Comments

Ish-ministri i Ramës: Reforma në drejtësi dështoi, ka derivuar vetëm te interesat e PS

Mungesa e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka bllokuar Shkollën e Magjistraturës pasi koha e dispozitave kalimtare ka mbaruar dhe askush nuk mund të emërojë magjistratët More...

By Albpress News On E diel, Maj 20th, 2018
0 Comments

Akuzat ndaj Xhafajt/ PS, gati skenari për puç dhe puçistë… 

Partia Socialiste duket se po shkon larg me reagimet e saj në mbrojtje të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i akuzuar se ka mbrojtur vëllain e tij, Agron Xhafaj, për të cilin PD More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 23rd, 2017
0 Comments

“Rama 2”, dalin emrat e parë të ministrave dhe formula e qeverisjes

Mbeten edhe katër ditë për të shuar hamendjet dhe dilemat lidhur me qeverinë e re. Këtë herë Rama ka pritur fund-gushtin për të shpallur formacionin e ri të ekzekutivit. Ndërkohë që katër vite më More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

Fitorja e PS më 25 qershor, ja mesazhi i Erjon Veliajt për qytetarët

Kryebashkiaku Erjon Veliaj, ka zgjedhur sërisht dërgimin e letrave të personalizuara për familjet në Bashkinë e Tiranës, duke i falenderuar për mbështetjen dhe votën që i dhanë Partisë Socialiste në More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

Fatos Klosi: Pakti i 18 Majit nuk i duhet me as Rames, as Bashes. PS-LSI mund te bashkepunojne

Ish-kreu i SHISH-it, Fatos Klosi, një eksponent i vendosur i së majtës shqiptare, nuk sheh në horizont një bashkëqeverisje mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Në More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 7th, 2017
0 Comments

“3 Musketjerët e PS-së në KQZ”, del fotoja e 6 viteve më parë dhe një koment ‘pikant’

Një prej anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, duket se është bërë nostalgjik për fillimet e tij në institucionin e administrimit të zgjedhjeve. Bëhet fjalë për anëtarin e propozuar nga More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Rama publikon raportin për Kukësin: PS 7 mijë vota plus, bie PD e LSI…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar analizën e votave në Qarkun e Kukësit si edhe problemet dhe shqetësimet që ndajnë banorët e këtij qarku. Sipas raportit të kryeministrit, qytetarët në Kukës kërkojnë More...