Category PS Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘PS’
By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Flet Fleckenstein: S’mund të menaxhojmë çdo mosmarrëveshje në Shqipëri, PS dhe PD duhet të…

Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein u ka bërë dje thirrje opozitës dhe maxhorancës në Shqipëri të gjejnë gjuhën e dialogut. Edhe pse me pushimet e verës, Fleckenstein More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Zgjedhjet vendore, kryebashkiakët që rrezikojnë kandidimin…

Megjithëse zgjedhjet vendore do të zhvillohen në qershor të 2019-ës, duket se në heshtje partitë po bëjnë llogaritjet mbi emrat e mundshëm që do të kandidojnë. Në Tiranë, Erjon Veliaj ka kërkuar More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

Kryemadhi i përgjigjet PS: Nuk bashkëpunojmë me mazhorancat moniste…

“Ftesës tinzare të mazhorancës moniste, për të miratuar një ligj për magjistraturën, kundër rrjedhës llogjike të ligjeve me fuqi i përgjigjemi: Në princip ne nuk bashkëpunojmë me këtë mazhorancë More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 18th, 2018
0 Comments

Pas sherrit me shkopa bejzbolli, PS kandidat të përbashkët me PDIU në Dibër

Pak muaj pasi një grupim i pazakontë politik i udhëhequr nga deputetja Reme Lala- deri sëfundmi nën siglën e PDIU, u përplas fizikisht me zyrtarë të PS-së në zyrat e bashkisë së Dibrës për kontrollin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Ligji për Magjistratët, PS shpreson te votat e opozitës/ Ja çfarë pritet të ndodhë në Kuvend…

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare, ndërsa një nga pikat e rendit të ditës është edhe votimi i ligjit për Magjistratët e rinj. Ky ligj ishte në rendin e ditës për t´u miratuar në seancën More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Ligji për magjistratët, PS fton opozitën për bashkim votash

Partia Socialiste, një ditë para seancës së Kuvendit, ku në rend dite është votimi i ligjit për magjistratët e rinj, ka ftuar opozitën për bashkimin e votave. Ftesa në drejtim të opozitës është bërë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Kuvend, PS sot ka provën e forcës/ A do i sigurojë Rama 84 votat për statusin e gjyqtarëve

Parlamenti do të mblidhet në seancë plenare në orën 10:00, ku parashikohen të miratohen disa ligje përfshirë ndryshimin e disa taksave. Në rend të ditës është parashikuar diskutimi dhe votimi i ndryshimeve More...

By Albpress News On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Iu larguan dy deputete, ja reagimi i Idrizit të PDIU…

Dy deputete të PDIU, Reme Lala dhe Elena Xhina, deklaruan sot publikisht kalimin e tyre me Partinë Socialiste. Deklarata është bërë nga Dibra, gjatë një takimi të organizuar nga Edi Rama me rastin e nisjes More...

By Albpress News On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Braktis PDIU për Rilindjen/ Ja deputetja e Dibrës që i bashkohet PS

Një tjetër deputete i është bashkuar zyrtarisht Rilindjes së Edi Ramës. Bëhet fjalë për deputeten e PDIU-së, Reme Lala, e cila duket se ka braktisur forcën politike me të cilën mori mandatin e deputetes More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

FOTO/ Berisha ironizon Ramën: Ja me kë festove shndërrimin e PS në parti siçiliste

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto në rrjet, në të cilën duket kreu i PS-së dhe kryeministri Edi Rama bashkë me kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako. Sipas tij, Rama e Dako ishin ulur More...