Tag archive for ‘protesta’
By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Në mbrojtje të Teatrit Kombëtar/ Paralajmërohet përshkallëzim i protestave nëse…

Artistët protestuan mbrëmjen e djeshme në oborrin e Teatrit Kombëtar, kundër projektit të qeverisë që parashikon prishjen e godinës aktuale dhe ndërtimin e një teatri të ri, duke iu bashkangjitur disa More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 16th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha thirrje qytetarëve: Mbështesni artistët në mbrojtje të Teatrit

Kreu i PD-së Lulzim Basha ju ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që ti bashkohen protestës së artistëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. ‘Partia Demokratike është kundër prishjes së Teatrit More...

By Gjergji On E premte, Qershor 15th, 2018
0 Comments

Protesta për Teatrin/ Anagnosti: Po u prish, mëkat i madh

“Artistët, në shumicë dërrmuese, përjashto drejtorët dhe kandidatët për drejtorë, u shprehën kundër shembjes së dy teatrove kombëtare dhe kërkuan me vendosmëri anulimin e projekt-ligjit dhe fillimin More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Të rinjtë protestojnë poshtë zyrës së Xhafajt, ja surpriza e rradhës

Të rinjtë e FRPD-së dhe LRI-së, vijuan edhe pasditen e sotme protestën e tyre përpara Ministrisë së Brendshme, ku kanë kërkuan largimin e Fatmir Xhafajt. Me fotografitë e Ramës, Xhafës, Agronit, të More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Protesta e FRPD/ Ja kriteret që ka Rama për postin e ministrit të Brendshëm…

Të rinjtë e opozitës kanë vijuar protestat për largimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm. Ashtu si edhe një ditë më parë, të rinjtë e FRPD-së, dhe LRI-së, kanë suprizuar me banderolën More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Kërkuan largimin e Ramës e Xhafajt, policia proçedon penalisht 25 qytetarë

Policia e Tiranës ka proçeduar penalisht 25 qytetarë të cilët një ditë më parë protestuan para Ministrisë së Brendshme dhe Kryeministrisë duke kërkuar largimin e Fatmir Xhafajt dhe Edi ramës. Përmes More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

FOTO/ Banorët e Ishmit në protestë, një ditë para festën së Shën Ndout paralajmërojnë…

Banorët e njësisë administrative Ishëm, kryesisht të fshatit Shetaj, kundërshtojnë bllokimin e rrugës nga Kisha Françeskane. Kalimi me pagesë në rrugët që të çojnë në zonën turistike të Kepit More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 11th, 2018
0 Comments

VIDEO+FOTO/ Surpriza e FRPD për Ramën: Një biletë avioni për…

Një banderolë në formën e një bilete avioni në emër të Kryeministrit Edi Rama me destinacion Kolumbinë, ishte risia e protestës së sotme të tërinjve të FRPD. Protestuesit kërkuan dorëheqjen e Kryeministrit More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 11th, 2018
0 Comments

Rama pritet me protesta edhe në Durrës, ja çpo ndodh

Kryeministri Edi Rama duket se po pritet me protesta në çdo qytet ku shkon për të zhvilluar takime. Në fundjavë në Lushnje dhe Fier, Rama u prit me protesta, të cilat çuan në përplasje me policinë. Ndërkohë More...

By Gjergji On E diel, Qershor 10th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Artistët rinisin protestat: Rama si Erdogani, koha e maskarenjve

Artistët kanë nisur që sot protestën e tyre kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Pas zbulimit të një projekt ligji, që i hapte rrugën shembjes se Teatrit Kombëtar, artistë janë mbledhur tek godina More...