Category protesta Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘protesta’
By Albpress News On E mërkurë, Gusht 15th, 2018
0 Comments

Protestat, shqiptaret pertace/ Vetem 2 % deklarojne se…

Me mijëra rumunë po marrin pjesë në protestën antiqeveritare në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht. Rreth 40 mijë pjesëmarrës në demonstratë kërkonin dorëheqjen e qeverisë, për shkak se mendojnë More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 13th, 2018
0 Comments

Austria shqetësohet për gjendjen në Rumani

Partitë politike parlamentare në Austri janë të shqetësuara për gjendjen në Rumani dhe po kërkojnë zgjedhje të reja në atë vend. Lista Pitz kërkoi shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme në Rumani pas More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 13th, 2018
0 Comments

Rrjeti zien, Berisha: Ngrihuni në shtator edhe ju shqiptarë si në Rumani

Protestat në Rumani ndaj korrupsionit qeverisës janë argument i ditës edhe në rrjetet sociale shqiptare. Mijëra statuse i dedikohen protestave masive. Shumë shqiptarë habiten se si emigrantët kthehen në More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 13th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Autori i masakrës së Selenicës para gjykatës, familjarët e viktimave kërkojnë…

Autori i masakrës së Selenicës, Ritvan Zykaj, 24 vjeç, ka mbërritur paraditen e sotme në Gjykatën e Vlorës, ku do të njihet me masën e sigurisë. Ai akuzohet për vrasjen e 8 pjesëtarëve të familjes More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Vijojnë protestat në Rumani, kërkohet largimi i qeverisë

Dhjetëra e mijëra demonstrues anti korrupsion kanë dalë sërish nëpër rrugët e Bukureshtit për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë rumune të Social-demokratëve. Shumë rumunë që jetojnë jashtë vendit More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 11th, 2018
0 Comments

Gjendje e tensionuar pas protestave në Rumani

Gjendja në Rumani sot ishte e tensionuar, pas protestave anti-qeveritare që u bënë dje të dhunshme, duke lënë më tepër se 400 persona të lënduar, në nevojë për ndihmë mjekësore. Dhjetra mijëra demonstrues More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 11th, 2018
0 Comments

Qindra të lënduar në protestat anti-qeveritare në Rumani

Autoritetet në Rumani thonë se 440 persona, përfshirë dhjetëra policë, kanë kërkuar ndihmë mjekësore, pasi protestat anti-qeveritare përshkallëzuan në dhunë. Protestat anti-qeveritare në Bukuresht More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Dhjetra mijëra rumunë në protestën kundër qeverisë, u inicua nga emigrantët…

Dhjetëra mijëra rumunë u mblodhën të premten kundër qeverisë Social Demokratike (PSD) në qytete në të gjithë Rumaninë dhe kryeqytetin e Bukureshtit, ku policia përdori edhe gazin lotsjellës. Protestat More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Vdekje diktatorit, shikoni se çfare po ndodh ne Iran…

Irani hyri në ditën e tij të tretë të protestave, ndërsa qytetarë të zemëruar dolën në rrugë kundër regjimit që e fajësojnë për shkatërrimin e ekonomisë së vendit. Protestat kanë shpërthyer More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Protesta ekstreme kundër kullave, i vë flakën vetes në mes të sheshit…

Një burrë në Krime zgjodhi formën e protestës ekstreme, duke i vënë zjarrin vetes në një shesh në mes të qytetit, para institucioneve lokale në Krime, kundër ndërtimit të kullave. Video e postuar More...