Tag archive for ‘protesta’
By Gjergji On E diel, Qershor 24th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Protesta e artistëve, Derhemi-Ramës: Po pate b*thë hajde dhe prishe Teatrin…

Artistët janë mbledhur edhe pasditen e sotme në sheshin e Teatrit Kombëtar, ku kanë bërë edhe një herë të ditur qëndrimin e tyre. Aktori Arben Derhemi, në emër të artistëve tha se ata nuk kanë asnjë More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

FOTO/ Rama pritet me protesta edhe në Vlorë, ja çfarë po ndodh…

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta edhe në Vlorë. Një grup qytetarësh me pankarta në duar akuzojnë Kreun e Qeverisë si peshkun e madh dhe që ka kthyer Vlorën në kryeqytetin e drogës. Rama More...

By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

VIDEO, protesta e artistëve kundër shembjes së Teatrit/ Analistët: Rezistëncë kundër hajdutërisë

Ka vijuar edhe pasditen e sotme protesta e artistëve dhe aktorëve, e mbështetur nga qytetarët, kundër pr/ligjit të qeverisë për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Sot në mbështetje të artistëve More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Kuvendi, opozita në protestë për çështjen Xhafaj/ Ja ç’do të diskutohet…

Kuvendi do të mblidhet në seancë plenare ditën e sotme, ndërsa pritet që të ketë përplasje mes pozitës dhe opozitës. Opozita pritet të përqëndrojë aksionin e saj brenda sallës së Kuvendit në çështjen More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

Protesta në mbrojtjen e Teatrit/ Derhemi: Do jetë verë e nxehtë, Rama mos guxojë të afrohet (video)

Do të bëjmë çdo gjë për të mbrojtur Teatrin, duke përfshirë edhe grevën e urisë. Ishte kjo deklarata e bërë pasditen e sotme nga aktori i njohur Arben Derhemi, në protestën e përditshme të artistëve More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 18th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Protesta e artistëve, Kabashi: Jemi njëlloj si në diktaturë…

Artistët dhe aktorët, të mbështetur nga qytetarët dhe shoqëria civile, kanë vijuar edhe sot pasdite protestën e tyre, kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Aktori i njohur Mirush Kabashi ndërsa u shpreh More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Artistët dhe qytetarët në protestë, ja mesazhet që jepen…

Artistët kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme, për të protestuar kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Pjesë e kësaj proteste janë bërë gjithashtu qytetarë të profesioneve të ndryshme si More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Opozita maqedonase nis protestat nga Manastiri

Në Manastir ka filluar protesta e opozitës, pas nënshkrimit të marrëveshjes Maqedoni–Greqi për emrin e ri të Maqedonisë. Me qindra njerëz janë duke protestuar me këngë popullore, flamuj maqedonas e More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

VIDEO/ O kryemashtrues shporru nga Qeveria, ja si u prit Rama në Klos…

“O kryemashtrues, shporru nga Klosi dhe qeveria”. Kjo ishte parulla e mbajtur nga qytetarët që protestuan kundër Edi Ramës, gjatë vizitës që ai ka nisur këtë fundjavë në Dibër. Në videot e publikuara More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Protesta në Peshkopi/ Rama: Njësoj si çingijet në filmin Koncert në vitin 36

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me protestën kundër tij të një grupi qytetarësh në Peshkopi. Rama ka ironizzuar protestuesit dhe organizatorëët duke i krahasuar me beun në filmin Koncert në vitin More...