Category prokuroria Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘prokuroria’
By Albpress News On E diel, Tetor 14th, 2018
0 Comments

Tre opsionet që kanë prokurorët për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri…

Afatet e hetimit për ish-ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri, kanë përfunduar dhe nesër Prokuroria pritet të marrë një vendim se çfarë do të bëjë për çështjen në fjalë. Tre janë mundësitë që More...

By Albpress News On E diel, Tetor 14th, 2018
0 Comments

Bllokohet KLP, nuk kandidon asnjë prokuror nga Apelet

Prokuroria e Përgjithshme është detyruar të bëjë edhe një herë shpallje për vakancat në kandidatët për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Afati 15-ditor i thirrjes së parë për kandidatë nga prokuroritë More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

“Babalja”/ Alibeaj e Bardhi akuza qeverisë dhe prokurorisë: Ja provat që nuk hetohet krimi

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj dhe këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi, kanë akuzuar qeverinë dhe Prokurorinë për çështjen e audio përgjimit e njohur si ‘Babale’, ku pretendohet se është përfshirë More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

“Babalja”/ Xhafaj: Tani është punë e prokurorisë, besoj se do të ketë hetim të plotë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka folur sot pas takimit me zv. Presidenti i Policisë Kriminale Gjermane, në lidhje me akuzat e fundit në drejtim të tij për çështjen “Babale”. Xhafaj tha se kjo More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

Manjani: Të akuzohesh për kallzim penal pa bërë kallzim, vetëm prokuroria e Ramës …

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar pas inisiativave të fundit të prokurorisë në lidhje me hetimet për audopërgjimet e bëra publike kohët e fundit. Në një shënim në rrjetin social, More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 10th, 2018
0 Comments

“Babalja”, Prokuroria sqaron me detaje hetimet: Ja çfare veprimesh jane kryer…

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sqaruar përmes një njoftimi zyrtar se ka zhvilluar hetime intensive lidhur me atë që njihet si dosja Babale. “Më datë 05.10.2018, lidhur me autenticitetin e regjistrimit More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 10th, 2018
0 Comments

Prokuroria sekuestron videon e bërë publike nga Salianji…

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sekuestruar videon e bërë publike mbrëmjen e djeshme nga deputeti i PD-së Ervin Salianji. Mësohet se gjatë paradites së sotme dy oficerë të Policisë Gjyqësore kanë More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 10th, 2018
0 Comments

Video e publikuar nga Salianji/ Ja reagimi i Policisë së Shtetit: Të hetojë Prokuroria…

Policia e Shtetit ka reaguar ndaj video-regjistrimit të publikuar mbrëmjen e djeshme nga deputeti Ervin Salianji. Në video shfaqet shtetasi Alfred Alizoti, që sipas prokurorisë rezulton se ka imituar zërin More...

By Albpress News On E martë, Tetor 9th, 2018
0 Comments

“Marshimi i paqes kundër krimit e mafies”, prokuroria nis hetimet për pjesëmarrësit

Prokuroria e Shkodrës ka nisur hetimet për organizatorët e protestës që u quajt “Marshimi i paqes kundër krimit e mafies”,ku morën pjesë drejtues të komuniteteve fetare, shoqatave joqeveritare, qytetarë More...

By Albpress News On E martë, Tetor 9th, 2018
0 Comments

“Babalja”/ Basha: Video e pa manipuluar, shikoni faktet dhe…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha hodhi poshtë pretendimet e Prokurorisë se PD ka ofruar para për nxjerrjen e audio-përgjimit që aludohet se implikon vëllanë e Ministrit të Brendshëm Fatmir More...