Category profesione Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘profesione’
By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

Harta e vendeve të reja të punës

Ekonomia shqiptare ka prodhuar 44 mijë vende pune të lira këtë vit, gjysma e të cilave është krijuar nga daljet në pension. Oferta e punës është për kualifikime të ulëta, duke dekurajuar aftësimin More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 20th, 2018
0 Comments

Gjermania do të miratojë ligjin për emigracionin/ Ja profesionet më të kërkuara

Gjermania do të hartojë dhe miratojë një ligj për migracionin. Ekspertët thonë se kjo do të duhej të ishte bërë me kohë, nëse Gjermania do që ta ruajë aftësinë konkurruese. Po çfarë sjell ligji? Se More...

By Albpress News On E diel, Gusht 19th, 2018
0 Comments

Keni një nga 20 profesionet, ja çfarë kërkon tregu sot…

Profesionet më të kërkuara nga tregu i punës aktualisht janë operatorët për call center, punonjës për rrobaqepësite, fabrikat e këpucëve, kamarierë dhe banakierë, teknik minerash dhe ndërtimi, shoferë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 2nd, 2018
0 Comments

Nëse je në këtë profesion, rrezikon të bëhesh vrasës serial

Fenomeni psikopatik i vrasjeve në seri e ka pushtuar botën shumë kohë më parë. Shumë nga ngjarjet e përfshira në këtë makabritet mbeten ende të pazgjidhura, por përpjekja për t’i parandaluar dhe More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Ja profesionet që dali nga tregu në Shqipëri…

Jurgen Pashuku, për më shumë se dy vjet, punon si menaxher i rrjeteve sociale. Ky profesion, edhe pse i ri, është mjaft i përhapur veçanërisht te moshat e reja. Numri i të rinjve që kanë zgjedhur këtë More...

By Albpress News On E diel, Korrik 1st, 2018
0 Comments

50.000 vende të lira pune në Gjermani, ja sektorët që kërkohen

Ministri gjerman i Shëndetësisë Jens Spahn do të kërkojë ndihmë në Evropën Juglindore për zgjidhjen e problemit me mungesën e personelit në shëndetësi. Në veçanti në Kosovë dhe Shqipëri ka një More...

By Albpress News On E enjte, Maj 31st, 2018
0 Comments

Zbuloni profesionet më fitimprurëse, ja cilët u paguan më shumë…

Nëse jeni në kërkim të një pune që paguhet mirë, bankat dhe shoqëritë e sigurimit do të ishin idealet. Sipas të dhënave të INSTAT, të përditësuara për 2017-n, “aktivitetet financiare dhe të sigurimeve” More...

By Albpress News On E diel, Gusht 6th, 2017
0 Comments

Zbulohen profesionet e deputetëve të rinj, ja formimi që mbizotëron

Parlamenti i legjislaturës së re do të ketë në pjesën më të madhe të tij deputetë me formim juridik. Nga një verifikim i profesioneve të deputetëve të rinj, rezultojnë se rreth 40 prej tyre kanë More...

By Albpress News On E diel, Gusht 6th, 2017
0 Comments

Gjermania ka nevojë për punëtorë, ja kriteret dhe profesionet

Në vitin 2014, Shqipëria, Kosova dhe Serbia, përkundër rezistencës së të Gjelbërve, u shpallen nga Gjermania si vende të sigurta për kthimin e refugjatëve. Për pasojë, azilkërkuesit nga këto vende More...