Category Petrit Vasili Archives - Page 2 of 3 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘Petrit Vasili’
By Albpress News On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

Vasili i hakërrehet Ramës: Ç’lidhje ke ti me këtë vend? Je thjesht një turist!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka ashpërsuar tonet kundër kryeministrit Edi Rama, duke e cilësuar si një person të papërgjegjshëm, në kushtet kur Shqipëria po merr flakë nga zjarret More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Situata e zjarreve/Vasili: Vendi digjet, Rama krihet…

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar ashpër kundër kryeministrit Rama, i cili ka marrë pushimet e tij verore në vetëm 3 ditë më parë. Përmes një postimi në rrjetin social, Vasili More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 2nd, 2017
0 Comments

Vasili-Rames: Po per kultivimin e kanabisit kush mban pergjegjesi…

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka ngritur sot pyetjen drejtuar kryeministrit Rama në lidhje me mos shkarkimin e kreut të policisë së shtetit, por edhe drejtuesve të tjerë. Vasili referuar More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Kerkesa e Rames drejtuar drejtuesve te spitaleve/Vasili: Kryeministri te shkarkoje veten…

Fill pas vendimit të kryeministrit Rama për të kërkuar dorëheqjen e të gjithë drejtuesve të spitaleve rajonale e bashkiake në vend, ka ardhur një reagim i ashpër nga kreu i grupit parlamentar të LSI-së More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

“Zbulohet lidhja e Ramës me përrallat…është një personazh i la Fonten”

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim ka bërë një ironi mjaft thumbuese për kryeministrin Edi Rama dhe qëndrimin e tij të deklaruar publikisht se do të ketë largime masive nga More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Vasili: Qeveria i bie legenit me dëgjesa në facebook

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së Petrit Vasili komenton turin e dëgjesave me qytetarët të kryeministrit Edi Rama. Vasili shkruan qeveria kërkon t’i bjerë legenit me facebook e me dëgjesa. Këto përrallat More...

By Albpress News On E premte, Korrik 28th, 2017
0 Comments

Çmimi i ujit, Vasili: Dy ish-këshilltarët e LSI votuan për motive të pista, u shitën

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i cilëson të shëmtuara dhe të pista, motivet që i çuan në sjelljen ndryshe të dy këshilltarëve të kësaj force politike në Këshillin Bashkiak të Tiranës. Në More...

By Albpress News On E premte, Korrik 28th, 2017
0 Comments

Shkarkimet e drejtorëve të LSI, Vasili “shpërthen” ndaj Veliajt: Hakmarrje provinciale

Kreu i grupit parlamentare të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e cilëson hakmarrëse dhe provinciale lëvizjen e fundit të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për shkarkimin More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Edhe Vasili sulmon Bashen/Keshilltaret e PD u shiten per kredite e shtepive te miqve te tyre

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sërish sot në lidhje me vendimin e bashkisë së Tiranës për ta rritur me 20 lekë çmimin e ujit të pijshëm. Ai ka lëshuar akuza edhe ndaj More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 5th, 2017
0 Comments

Shkarkimet në administratë, LSI ankohet te Nishani dhe ambasadorët

Lëvizja Socialiste për Integrim i është drejtuar me një letër kreut të shtetit, Bujar Nishani,  dhe ambasadorëve në vend për shkarkimet e fundit në administratë. Sipas këaj force politike, është More...