Category pdiu Archives - Page 2 of 2 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘pdiu’
By Albpress News On E hënë, Gusht 7th, 2017
0 Comments

Deputeti i PDIU: Idrizi mund te dorehiqet, ja kushti per te votuar Ramen…

Deputeti i PDIU-së në qarkun e Elbasanit, Aqif Rakipi, shprehet se ai dhe dy deputetët e tjerë të kësaj partie do të jenë në mbështetje të Edi Ramës, pa pasur pretendime për poste ministrash apo drejtorësh. Në More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Deputeti i PS shpërthen ndaj kryebashkiakut të PDIU-së: Të arrestohet

Deputeti i PS, Erjon Brace ka denoncuar dhe ka kërkuar arrestimin e kryetarit të bashkisë së Rrogozhinës Beqir Nuredini, i cili vjen nga radhët e PDIU. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Erjon Brace thotë More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Doda shpërthen kundër Bashës: Bëhu njëherë lider partie, pastaj reago për PDIU-në

Pas deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Bashës në lidhje me qëndrimin e djeshëm të PDIU-së për disa vendime që u miratuan në mbledhjen e këshillit bashkiak, sot në emër të kësaj partie ka reaguar More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Rritja e çmimit të ujit, Basha qytetarëve: U bë nga një grusht politikanësh që rrëmbejnë çdo qindarkë nga xhepat tuaj!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të miratuar dje në këshillin bashkiak për të rritur çmimin e ujit me 20 lekë. Basha e ka konsideruar Pazar klientelist ‘marrëveshjen’ e bërë me PDIU More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Albpress News On E shtunë, Maj 27th, 2017
0 Comments

Pas publikimit të listës së PD/Ja kandidati i PDIU që tërhiqet nga gara

Ish-deputeti demokrat, Fatos Hoxha, i cili shpesh herë ka kritikuar lëvizjen politike të opozitës me bojkotin parlamentar dhe futjen në çadër për 3 tre muaj, ishte një prej kandidatëve që do të synonte More...

By Albpress News On E martë, Maj 23rd, 2017
0 Comments

Koalicion PD-PS/ Deputeti demokrat përforcon idenë: LSI dhe PDIU në opozitë

Deputeti i PD-së, Edmond Spaho ka bërë një deklaratë të fortë nga Elbasani lidhur me aleancat paszgjedhore. Spaho e ka përforcuar idenë e një aleance paszgjedhore PD-PS, duke deklaruar se pas zgjedhjeve More...

By Albpress News On E premte, Maj 19th, 2017
0 Comments

PDIU: Përjashtimi i koalicioneve nuk e bën të barabartë votën

Në mbledhjen e kryesisë, Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka përshëndetur  marrëveshjen mes Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Sipas PDIU kjo i jep mundësi shqiptarëve të votojnë më 25 More...