Tag archive for ‘pdiu’
By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

“T’i tundim votat kundër Shqipërisë”, PDIU- Ramës: Hiqi shtetësinë shqiptare Vangjel Dules

“Mos të harrojmë që në kemi dy vota në BE dhe ato do ti tundim mirë kundër Shqipërisë” Ka qenë ky njëri ndër mesazhet e thëna dje nga kreu i OMONIA-s në Himarë Fredi Beleri, drejtuar Greqisë More...

By Gjergji On E martë, Gusht 15th, 2017
0 Comments

Propozimi i PD-së për të bërë të detyrueshëm votimin, Mesila Doda: Absurd, partia që solli pluralizmin, tenton të marrë lirinë

Një propozim i hedhur në rrjetet sociale nga nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho, për të bërë të detyrueshëm votimin në Shqipëri, është kundërshtuar nga Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

PD kërkoi për heqjen e imunitetit për deputetin Aqif Rakipi, PDIU: politikë e mjerë, po bën rolin e hienës

PDIU ka reaguar ndaj akuzave që Partia Demokratike po bën ndaj deputetit Aqif Rakipi, i cili dy ditë më parë aksidentoi për vdekje një këmbësor. PD përmes një deklarate i kërkoi kryeprokurorit dhe kryetarit More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

Aksidenti, PDIU i përgjigjet PD/Bëni opozitë me ngjarje tragjike

PDIU ka reaguar përmes një deklarate në lidhje me ngjarjen e ndodhur mëngjesin e sotëm, ku deputeti i saj, Aqif Rakipi, u dorëzua në polici, ndërsa pranoi se kishte aksidentuar me mjetin e tij një kalimtar More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 7th, 2017
0 Comments

Deputeti i PDIU: Idrizi mund te dorehiqet, ja kushti per te votuar Ramen…

Deputeti i PDIU-së në qarkun e Elbasanit, Aqif Rakipi, shprehet se ai dhe dy deputetët e tjerë të kësaj partie do të jenë në mbështetje të Edi Ramës, pa pasur pretendime për poste ministrash apo drejtorësh. Në More...

By Gjergji On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Deputeti i PS shpërthen ndaj kryebashkiakut të PDIU-së: Të arrestohet

Deputeti i PS, Erjon Brace ka denoncuar dhe ka kërkuar arrestimin e kryetarit të bashkisë së Rrogozhinës Beqir Nuredini, i cili vjen nga radhët e PDIU. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Erjon Brace thotë More...

By Gjergji On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Doda shpërthen kundër Bashës: Bëhu njëherë lider partie, pastaj reago për PDIU-në

Pas deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Bashës në lidhje me qëndrimin e djeshëm të PDIU-së për disa vendime që u miratuan në mbledhjen e këshillit bashkiak, sot në emër të kësaj partie ka reaguar More...

By Gjergji On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Rritja e çmimit të ujit, Basha qytetarëve: U bë nga një grusht politikanësh që rrëmbejnë çdo qindarkë nga xhepat tuaj!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të miratuar dje në këshillin bashkiak për të rritur çmimin e ujit me 20 lekë. Basha e ka konsideruar Pazar klientelist ‘marrëveshjen’ e bërë me PDIU More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Gjergji On E shtunë, Maj 27th, 2017
0 Comments

Pas publikimit të listës së PD/Ja kandidati i PDIU që tërhiqet nga gara

Ish-deputeti demokrat, Fatos Hoxha, i cili shpesh herë ka kritikuar lëvizjen politike të opozitës me bojkotin parlamentar dhe futjen në çadër për 3 tre muaj, ishte një prej kandidatëve që do të synonte More...