Tag archive for ‘pd’
By Gjergji On E martë, Gusht 15th, 2017
0 Comments

Propozimi i PD-së për të bërë të detyrueshëm votimin, Mesila Doda: Absurd, partia që solli pluralizmin, tenton të marrë lirinë

Një propozim i hedhur në rrjetet sociale nga nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho, për të bërë të detyrueshëm votimin në Shqipëri, është kundërshtuar nga Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Patozi-Bashes: Kopilin në derë e lë, por s’mund ta delegosh bërjen e tij

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka reaguar për debatin mes aleatëve dhe PD-së për çështjen e ministrave. Disa aleatë kërkuan që të shkarkohen ministrat teknikë, por morën përgjigje të ashpër More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Këshilltari i Bashës ironizoi aleatët e PD me zonjën Tefta, por ja përgjigjia dhe këshilla që merr…

Këshilltari i kreut demokrat Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale ironizoi aleatët e PD-së me zonjën Tefta, e cila njihet për sugjerimet që jep në fushën e kulinarisë. Reagimi i tij erdhi More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

PD kërkoi për heqjen e imunitetit për deputetin Aqif Rakipi, PDIU: politikë e mjerë, po bën rolin e hienës

PDIU ka reaguar ndaj akuzave që Partia Demokratike po bën ndaj deputetit Aqif Rakipi, i cili dy ditë më parë aksidentoi për vdekje një këmbësor. PD përmes një deklarate i kërkoi kryeprokurorit dhe kryetarit More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Aksidenti me pasoje vdekje, PD kerkon heqjen e imunitetit per Aqif Rakipin

Partia Demokratike i kërkoi sot Parlamentit që të nisë procedurat për heqjen e imunitetit të deputetit Aqif Rakipi pasi shkaktoi një aksident dy ditë më parë, kur përplasi për vdekje një person në More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Kritikat e aleatëve, këshilltari i Bashës përplaset me anëtarin e Këshillit Kombëtar/Lesi: Jane beresi Tefta. Deda: Kur vinin ne cader ishin te mire…

Prej disa ditësh aleatët e kreut të PD-së, Lulzim Basha, nuk kanë kursyer kritikat në drejtim të tij, ndërsa kërkojnë një tjetër qasje dhe funksionim të opozitës. Kreu i PR-së, Fatmir Mediu dhe më More...

By Gjergji On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

Aleati ka kritika për PD-në: Nuk ecet më kështu, opozita s’mund të drejtohet nga një njeri

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, deputet nga listat e PD-së, Dashamir Shehi ka theksuar se opozita nuk duhet të drejtohet nga një person i vetëm. Në një intervistë për gazetën “Shekulli” Shehi More...

By Gjergji On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

“Çfarë po fsheh deputeti, miku i Ramës që shtypi qytetarin?” PD ngre dyshime sërish për aksidentin e tmerrshëm

Partia Demokratike ka reaguar ashpër pas publikimit të dëshmive të dy kushërinjve të Sait Sorrës, i cili u përplas për vdekje nga deputeti Aqif Rakipi, mëngjesin e së shtunës në aksin Vorë-Tiranë. PD More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

“Kanabisi bleu zgjedhjet e 25 qershorit!” PD ankesa tek senatorët për Ramën

Zyra e shtypi pranë Partisë Demokratike ka zbardhur takimin që delegacioni prej katër senatorësh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, patën me zyrtarë të lartë të kësaj force politike. Senatorët Roy More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

Aksidenti, PDIU i përgjigjet PD/Bëni opozitë me ngjarje tragjike

PDIU ka reaguar përmes një deklarate në lidhje me ngjarjen e ndodhur mëngjesin e sotëm, ku deputeti i saj, Aqif Rakipi, u dorëzua në polici, ndërsa pranoi se kishte aksidentuar me mjetin e tij një kalimtar More...