Category pd Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘pd’
By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

Ja sa miliona euro u shpenzuan për luks, makina, bileta avioni/ PD bën premtimin e fortë

“PD do rishikojë ligjin e koncesioneve dhe prokurimeve për konkurencë të lirë e me ligjin Antimafia do rikthejë çdo para të vjedhur”. Keshtu ka deklaruar sot nga selia e PD-se, drejtuesja e Departamentit More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Flet Fleckenstein: S’mund të menaxhojmë çdo mosmarrëveshje në Shqipëri, PS dhe PD duhet të…

Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein u ka bërë dje thirrje opozitës dhe maxhorancës në Shqipëri të gjejnë gjuhën e dialogut. Edhe pse me pushimet e verës, Fleckenstein More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Tabaku: Dy gjëra janë të sigurta me Ramën, mosmbledhja e taksave dhe akti normativ

Deputetja e PD-së, njëkohësisht edhe nënkryetare e Komisionit të Ekonomisë në Kuvend, Jorida Tabaku dhe Këshilltari për Çështjet ekonomike në PD, Dorian Teliti kanë dalë në një konferencë në selinë More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

VIDEO/ PD denoncon qeverinë Rama: U vodhi shqiptarëve 3.7 miliardë euro…

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj qeverisë Rama lidhur me atë që e quan vjedhje të parave të shqiptarëve. Deputeti i PD-së, Agron Shehaj dhe drejtuesja e Departamentit Antikorrupsion, Lealba Pelinku, More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Zgjedhjet vendore, kryebashkiakët që rrezikojnë kandidimin…

Megjithëse zgjedhjet vendore do të zhvillohen në qershor të 2019-ës, duket se në heshtje partitë po bëjnë llogaritjet mbi emrat e mundshëm që do të kandidojnë. Në Tiranë, Erjon Veliaj ka kërkuar More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

PD akuza Rames: Ja si po tenton Kryeministri te kape drejtesine…

Partia Demokratike ka hedhur sërish akuza ndaj Kryeministrit Edi Rama në lidhje me procesin e vettingut. Në një deklaratë për mediat, Zëdhënësja Ina Zhupa ka folur për gjyqtaren Brikena Ukperaj, që sipas More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Denoncimi i PD: Dhëndrit të Sejdinit i dogjën makinën, policia…

Deputetët e PD-së Ervin Salianji dhe Luçiano Boçi bënë një denoncim të fortë, ndërsa theksuan se bandat që sundojnë në qytetin e Elbasanit kanë djegur makinën e dhëndërrit të kryebashkiakut, Qazim More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

PD akuzoi anëtarin e KPK për fallsifikim dokumentesh, ja reagimi i Prokurorisë

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar në lidhje me denoncimin e bërë nga Partia Demokratike gjatë ditës së sotme ndaj anëtarit të KPK-së, Lulzim Hamitaj. ‘Prokuroria e Përgjithshme u njoh me parashtrimin More...

By Albpress News On E diel, Korrik 29th, 2018
0 Comments

PD deklaratë të fortë për gjyqtarin e konfirmuar në detyrë: Ndihmoi bandën e Agron Xhafajt

Në një deklaratë për mediat ditën e sotme, nënkryetari i grupit paralmentar të PD, Gent Strazimiri, është shprehur se “organet e vettingut duhet të japin përgjigje për dyshimet se Ardian Dvorani i More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 28th, 2018
0 Comments

Kaloi Vettingun, PD paraqet fakte të reja kundër Dvoranit/ Prokuror i diktaturës

Partia Demokratike ka sjellë dëshmi të reja për korruptimin e organeve dhe procesit të Vetingut: dosjet e vjetra të ish-prokurorit Ardian Dvorani, që u konsiderua prej këtyre organeve si i pastër dhe u More...