Category opozita Archives - Page 2 of 5 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘opozita’
By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Detabet/ Marku raporton në Komisionin e Ligjeve, i shmanget pyetjeve të opozitës: Nuk e di…

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka shmangur pothuajse të gjitha pyetjet e deputetëve të opozitës në Komisionin e Ligjeve, ku raportoi për gjendjen e kriminalitetit në vend. Në fakt More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Raportet mbi kriminalitetin te Ligjet, opozita kërkon shtyrjen/ Ja shkeljet që zbulohen dhe letra për Ruçin…

Në Komisionin e Ligjeve është parashikuar që në orën 11.00 të nisë shqyrtimi i dy raporteve mbi gjendjen e kriminalitetit në vend. Raportet i përkasin Prokurorisë së Përgjithshme dhe Ministrisë së More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Opozita bojkotoi seancën, ja reagimi i Ruçit mbi pretendimet se votimi për Teatrin u manipulua…

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka pranuar në seancën e sotme parlamentare se kërkesa e opozitës për rishikimin e votimit për ligjin e Teatrit është dërguar dy ditë më parë, me pretendimin se proçesi More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 5th, 2018
0 Comments

FOTO/ Garda mbron Ramën, opozita proteston dhe protestuesit përloten…

Miratimi i ligjit për Teatrin ka shkaktuar tensione në sallën e Kuvendit, por edhe lot mes protestuesve që për më shumë se 10 orë qëndruan para selisë së Parlamentit shqiptar për të protestuar kundër More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 5th, 2018
0 Comments

Vlahutin e Lu pritje me rastin e largimit nga Shqipëria, opozita refuzon pjesëmarrjen…

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, dhe ai amerikan Donald Lu, kanë menduar për një pritje të përbashkët me rastin e përfundimit të misionit të tyre diplomatik në Tiranë. Ceremonia mësohet More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
0 Comments

Paralajmërimi i Vlahutin: Vit të vështirë përpara, Rama të bashkëpunojë me Bashën…

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin,në prag të largimit nga Shqipëria, ka bërë një apel ndaj politikës shqiptare që të bashkohet për realizimin e integrimit të vendit në BE. Vlahutin i More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 28th, 2018
0 Comments

Rama: Nuk kemi punë me opozitën, qershorin tjetër një rrugë e dy punë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Kuvend lidhur me deklaratat e opozitës për shtyrjen me 1 vit të vendimit për hapjen ose jo të negociatave. Ndërsa opozita kërkoi dorëheqjen e Ramës për dështimin e More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 28th, 2018
0 Comments

Rama mungon në Kuvend/ Balla: Ka shumë punë, po flet në telefon…

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, u shpreh se kreu i qeverisë është një telefonatë pune me kryeministrin e Belgjikës e për këtë arsye nuk është në seancë. “Duhet të jemi korrekt, More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 27th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Rama akuza opozitës, promovon si fitore shtyrjen me 1 vit të vendimit për negociatat

Ministrat e Jashtëm të BE-së vendosën dje shtyrjen me 1 vit të vendimit për hapjen ose jo të negociatave me Shqipërinë, në varësi të përmbushjes së kushteve. Por Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 27th, 2018
0 Comments

I shtyhen 1 vit negociatat, Bushati sulm PD: U mërzitët nga vendimi i mirë…

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka reaguar në lidhje me vendimin e Bashkimit Evropian për shtyrjen e negociatave. Bushati në një postim në Facebook, shkruan se vendet anëtare kanë skicuar rrugën pa More...