Category opozita Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘opozita’
By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Intervista/ Rama flet për Teatrin, dekretin e Metës dhe ndrshimet në qeveri

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për gazetarin Lufti Dervishi në emisionin “Përballë” në RTSH ka thënë se në shtator mund të ketë një bashkëpunim më opozitën. Rama ka thënë se e vetmja More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Vjeshta zgjeron opozitën, ja aleatët e Ramës që i bashkohen Bashës…

Stina e vjeshtës pritet me zhvillime politike të mëdha në vend, ndërsa opozita ka paralajmëruar nisjen e një aksioni të madh kundër qeverisë. Por albpress.org ka mësuar se të paktën dy nga aleatët More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 28th, 2018
0 Comments

Rama: Vetingu po godet me sukses oktapodhin e korrupsionit, opozita hidhet përpjetë

Kryeministri Edi Rama vijon të sulmojë opozitën lidhur me denoncimet e kësaj të fundit ndaj proccesit të Vettingut. “Vettingu vijon të godasë me sukses në kokë oktapodhin e korrupsionit degjenerues në More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Opozita nuk përjashton mundësinë e djegies së mandateve: Nuk mund të jemi…

Ditën e sotme i ftuar në studion e Fax News, ka qenë Kreshnik Çollaku, Kryetar i Grupit të Këshillit Bashkiak të PD-së i cili foli për çështje të rëndësishme dhe zhvillimet e fundit që po ndodhin More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Rama: Pastrimi i llumit ka nisur, opozita i bie gozhdës…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me Vettingun. Rama shkruan se pastrimi i llumit ka nisur pa ndalim, por ka hedhur akuza kundër opozitës duke thënë se i bien gozhdës e patkoit. Po ashtu Rama thotë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 23rd, 2018
0 Comments

Akuzat e opozitës për Vettingun/ Rama: Ata që mbushën me llum pallatin e drejtësisë, të dëshpëruar

Edi Rama, Kryeministër, i është përgjigjur akuzave të opozitës lidhur me vettingun dhe sistemin e drejtësisë. Përmes një postimi, Rama shkruan se loja mbaroi, fletërrufetë kundër Vettingut janë dëshpërimi More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Teatri, në lojë hyn e Komisioni Europian/ Ja dokumenti që i jepet qeverisë dhe çfarë i kërkohet Ramës…

Çështja e Teatrit Kombëtar ka kaluar kufijtë e debatit të brendshëm, ndërsa në lojë është përfshirë edhe Komisioni Europian. Ky i fundit duket se është vënë në lëvizje nga deputetë të opozitës, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Ligji për magjistratët, PS fton opozitën për bashkim votash

Partia Socialiste, një ditë para seancës së Kuvendit, ku në rend dite është votimi i ligjit për magjistratët e rinj, ka ftuar opozitën për bashkimin e votave. Ftesa në drejtim të opozitës është bërë More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Manjani: Qeverisja me bazë të gjerë? Ide për të përçarë opozitën, sa herë ka skandale…

Ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ndaj zërave që flasin për një bashkëqeverisje mes PS dhe një pjese të opozitës. Manjani i konsideron këto ide të hedhura nga qeveria me qëllim që të More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Detabet/ Marku raporton në Komisionin e Ligjeve, i shmanget pyetjeve të opozitës: Nuk e di…

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka shmangur pothuajse të gjitha pyetjet e deputetëve të opozitës në Komisionin e Ligjeve, ku raportoi për gjendjen e kriminalitetit në vend. Në fakt More...