Tag archive for ‘negociata’
By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Ambasadorja franceze: Muajt e ardhshëm vendimtarë për Shqipërinë

Ambasada franceze në Tiranë ka organizuar një festë me rastin e Ditës së Bastille, e njohur ndryshe edhe si ditë Kombëtare e Francës. Në fjalën e saj ambasadorja franceze, Christina Vasak citoi shkrimtarin More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Rama: Kemi një datë për hapjen e negociatave, do zgjidhim problemet me Greqinë…

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar vendimin e marrë në qershor për Shqipërinë nga këshilli i Ministrave të Jashtëm të BE-së si pozitiv. Në një konferencë të përbashkët me Presidentin e Këshillit More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Hahn e thotë prerë: Do vazhdojnë bisedimet për hapjen e negociatave, ja çfarë presim

Do të vazhdojnë bisedimet për hapjen e negociatave. Kështu u shpreh Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, duke konfirmuar në këtë mënyrë se nuk ka asnjë vendim që në qershor të 2019 do të hapen More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Hahn përgënjeshtron Ramën: Nuk kemi vendosur për hapjen e negociatave, ja çdo të ndodhë në 2019

Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, do të vizitojë Tiranën, javën e ardhshme. Hahn ka pohuar nga Londra, ku po mbahet Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimor, për një tur ballkanik që do të nisë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
0 Comments

Apeli i Fleckenstein: Mos ndalni punën deri në hapjen e negociatave

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, eurodeputeti Knut Fleckenstein,  ka kërkuar nga qeveria të mos ndalë punën deri në çeljen e negociatave me Bashkimin Europian. Europarlamentari ka mbërritur More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
0 Comments

Nishani: Monologu i Ramës po minon demokracinë, shqiptarët do …

Ish-Presidenti Bujar Nishani përmes rrjeteve sociale shprehet se shqiptarët vijojnë të sfidohen nga mazhoranca socialiste. Por ai shpreh besimin se shqiptarët do t’a fitojnë betejën e tyre. “Monologu More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
1 Comment

Hapja e negociatave/ Deputeti gjerman rrëzon Ramën e Bashën: Nuk ka vendim për ‘Po’ apo ‘Jo’

Thorsten Frei, raportuesi i grupit parlamentar CDU/CSU në intervistë ekskluzive për DW thotë se vendimi i Brukselit për Shqipërinë dhe Maqedoninë nuk mund të merret as si “po” e as si “jo”. DW: More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Negociatat Shqipëri-Greqi/ Idrizi: Ja çfarë më shqetëson…

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi ka komentuar negociatat që po zhvillohen mes Shqipërisë dhe Greqisë. Idrizi ka deklaruar se është shumë shqetësuese mungesa e transparencës nga ana e qeverisë për këto More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Holanda i mbyll gojën Ramës/ Presim rezultate konkrete për luftën ndaj krimit dhe korrupsionit

“Tashmë ka një udhërrëfyes të qartë për vijimin e rrugëtimit deri në Qershor 2019. Ka ardhur koha për të arritur rezultate konkrete në të gjitha nivelet në luftën kundër krimit të organizuar dhe More...

By Albpress News On E premte, Qershor 29th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha: Ja 4 emrat që penguan hapjen e negociatave, shqiptarët duhet të…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim basha, përmes një deklarate tha se Edi Rama, Fatmir Xhafaj dhe Saimir Tahiri janë bllokuesit e integrimit të Shqipërisë në BE. “Të kemi parasysh se pa luftuar krimin More...