Category ndahet nga jeta Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘ndahet nga jeta’
By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Të afërmit kanë bërë me dije me dije se ceremonia e varrimit bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë. Fatos Arapi lindi në vitin More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 22nd, 2018
0 Comments

Ndahet nga jeta ish-deputeti dhe themeluesi i PD

Është ndarë sot nga jeta në moshën 75 vjeçare ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ismet Ferizaj. Lajmin e hidhur për këtë humbje të njeriut të tyre të dashur e kanë bërë të ditur vetë familjarët. Ismet More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 26th, 2018
0 Comments

Ndërron jetë Adem Demaçi

Veprimtari i shquar shqiptar Adem Demaçi, ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare. Lajmin e bëri të ditur nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, gjatë seancës ku ishte duke u diskutuar për More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Ndahet nga jeta Fadil Hasa, ikona e humorit shqiptar

Aktori i njohur i humorit dhe i estradës, Fadil Hasa, është ndarë sot nga jeta pas një sëmundje të rëndë. Lajmi i hidhur u bë i njohur nga miqtë e tij, Muharrem Hoxha, Haxhi Rama, Roland Koça. Fadil More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 9th, 2018
0 Comments

Futbolli në zi, ndahet nga jeta kreu i Federates …

Kryetari i Federatës të Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka ndërruar jetë pas një komplikacioni shëndetësor. Lajmin e kanë konfirmuar familjarë të legjendës të futbollit të Kosovës. Ai ishte dërguar More...