Category moti Archives - Page 2 of 14 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘moti’
By Albpress News On E shtunë, Gusht 11th, 2018
0 Comments

Parashkimi i motit 11 gusht 2018, ja çfarë pritet në mesditë…

Gadishulli i Ballkanit vazhdon të ndikohet nga periferia e presionit të lartë Atmosferik (A) me qendër kryesore të pozicionuar në Europën verilindore e cila do të mbajë në vendin tonë me mot pjesërisht More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Ditët e mbetura të Gushtit, ja çfare parashikohet per motin

Gushti nisi i nxehtë, me temperatura të pazakonta deri në 38 gradë celcius, por meteorologët thonë se nga dita e enjte ka nisur një rënie e lehtë, me jo më shumë se 1 gradë celcius. “Për sa i përket More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Moti/ Sinoptikanët: Nesër rritet rreziku për zjarre, temperaturat shkojnë…

Rreziku nga zjarret ne pyje do tё jetё mё i lartё gjatё ditës sё nesërme, raporton IGJEUM. Nesër (e shtunë, dt.11) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë maksimumi 34 ne vendet More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 10 gusht 2018, ja çfare pritet te ndodhe

Dita e premte, date 10 Gusht, moti do të mbetet me diell dhe kalime vranësirash në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 9th, 2018
0 Comments

Kur do të ulen temperaturat? Sinoptikanët japin parashikimin e çuditshëm…

E mërkura, e enjtja dhe e premtja parashikohen të jenë tre ditët më të nxehta të verës, ditën e djeshme termometri ka regjistruar 39 grade Celcius, e po aq pritet të shkoje në maksimun edhe sot, po ashtu More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 9 gusht 2018, ja çfare pritet

Dita e Enjte, date 9 Gusht, vendi ynë do të mbetet në darën e të nxehtit Saharian duke mbajtur mot me diell dhe temperatura të larta. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi 7 m/sek More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Temperatura deri ne 40 grade, ja 4 zonat me te rrezikshme…

Vala e të nxehtit që ka përfshirë vendin tonë pritet të kulmojë në tre ditët në vijim ku në, disa qytete termometri do të shënojë 40 gradë . Temperatura ekstremisht të larta do të shënohen në More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Nga mesdita e sotme kujdes, termometri shënon 39 gradë, ja zonat…

Nga e mërkura deri ditën e premte pritet të regjistrohen temperaturat më të larta, njoftojnë shërbimet meteorologjike. Meteoalb thotë se termometri do të shënojë 39 gradë celcius në nivelet maksimale, More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 7 gusht 2018, ja çfarë pritet…

Dita e Martë datë 07 Gusht moti do të mbetet i qëndrueshëm jetë me diell dhe vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore dhe bregdetin e Jugut. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Parashikimi, si do të jetë moti në ditët e para të javës së re/ Kujdes nga…

Moti – E hënë, 6 gusht 2018 Europa Vranësira të shpeshta e shira afatshkurtër vijojnë mbi brigjet e detit Egje dhe Europën Verilindore. Por kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten dominate në pjesën More...