Category moti Archives - Page 2 of 21 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘moti’
By Albpress News On E diel, Tetor 7th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 7 tetor 2018, ja çfarë pritet

E Diel dt 07 Tetor moti do vijojë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje të pakta shiu përgjatë ultësirës Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SE) me shpejtësi 8 m/sek në More...

By Albpress News On E shtunë, Tetor 6th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit, çfare pritet te ndodhe ne oret ne vazhdim

Duket se fillimi i muajit tetor erdhi më i nxjehtë nga sa pritej, por pasditen e sotme do të ndryshojnë temperaturat. Temperaturat do të ulen këtë pasdite dhe e nesërmja do te jetë një ditë plot shi dhe More...

By Albpress News On E shtunë, Tetor 6th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 6 tetor 2018, ja çfarë pritet…

E Shtunë dt 06 Tetor moti do mbetet i paqëndrueshëm me vranësira mesatare deri të dendura. Reshjet nuk do të mungojnë as përgjatë ultësirës Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SE) More...

By Albpress News On E premte, Tetor 5th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 5 tetor 2018, ja çfare pritet…

E Premte dt 05 Tetor moti do mbetet me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga rreshje shiu në Jug pjesërisht në zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SE) me shpejtësi 8-10 More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 4th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 4 tetor, rritje temperaturash dhe vranësira…

E Enjte dt 04 Tetor moti do mbetet me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga rreshje shiu të izoluara në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 3rd, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 3 tetor 2018, ja zonat ku priten reshje

E Mërkurë dt 03 Tetor moti do mbetet i paqëndrueshëm me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu në Jug dhe zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-10 m/sek More...

By Albpress News On E martë, Tetor 2nd, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 2 tetor 2018, ja çfare pritet…

E Martë dt 02 Tetor moti do jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu të pakta përgjatë ultësirës Perëndimore. Era do të jetë e lehtë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-20 More...

By Albpress News On E diel, Shtator 30th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit, çfarë pritet nga e hëna deri në fundjavë…

Të hënën, 1 tetor, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit; mundësi për shira të dobët në ekstremin Juglindor të vendit. E marta sjell shtim të vranësirave More...

By Albpress News On E diel, Shtator 30th, 2018
0 Comments

Si parashikohet moti ne oret ne vijim…

Sot pasdite dhe nesër pritet nivel “I LARTË” rreziku në qarkun FIER për zjarret, ndërsa afër nivelit “I LARTË” pritet të jenë edhe qarqet Lezhë dhe DURRËS, parashikon Instituti i Gjeoshkencave. Sipas More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 29th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 30 shtator 2018, vijon renia e temperaturave

E Diel, date 30 Shtator moti do jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura, të cilat në Juglindje do të pasohen nga rreshje shiu. Era do të jetë me drejtim Verilindje, me shpejtësi 8-15 More...