Category moti Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘moti’
By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 13 gusht 2018, ja çfare pritet…

Fillimi javës, date 13 Gusht, moti do të vijojë me diell përgjatë ultësirës perëndimore dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

FOTO/ IGJEUM bёn parashikimin: Rreziku mё i madh tё hёnёn, ja çfarё pritet…

Rreziku nga zjarret ne pyje do tё jetё mё i lartё gjatё ditës sё nesërme vecanerisht ne disa zona te vendit, raporton sot IGJEUM. Nesër (e hënë, dt.13) temperaturat maksimale të ajrit ne vendet e uleta More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 11th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 12 gusht 2018, çfarë pritet në bregdet…

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të qëndrueshme të cilat do të mbajë në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht të qëndrueshëm. Dita e Diel dt More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 11th, 2018
0 Comments

Parashkimi i motit 11 gusht 2018, ja çfarë pritet në mesditë…

Gadishulli i Ballkanit vazhdon të ndikohet nga periferia e presionit të lartë Atmosferik (A) me qendër kryesore të pozicionuar në Europën verilindore e cila do të mbajë në vendin tonë me mot pjesërisht More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Ditët e mbetura të Gushtit, ja çfare parashikohet per motin

Gushti nisi i nxehtë, me temperatura të pazakonta deri në 38 gradë celcius, por meteorologët thonë se nga dita e enjte ka nisur një rënie e lehtë, me jo më shumë se 1 gradë celcius. “Për sa i përket More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Moti/ Sinoptikanët: Nesër rritet rreziku për zjarre, temperaturat shkojnë…

Rreziku nga zjarret ne pyje do tё jetё mё i lartё gjatё ditës sё nesërme, raporton IGJEUM. Nesër (e shtunë, dt.11) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë maksimumi 34 ne vendet More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 10 gusht 2018, ja çfare pritet te ndodhe

Dita e premte, date 10 Gusht, moti do të mbetet me diell dhe kalime vranësirash në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 9th, 2018
0 Comments

Kur do të ulen temperaturat? Sinoptikanët japin parashikimin e çuditshëm…

E mërkura, e enjtja dhe e premtja parashikohen të jenë tre ditët më të nxehta të verës, ditën e djeshme termometri ka regjistruar 39 grade Celcius, e po aq pritet të shkoje në maksimun edhe sot, po ashtu More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 9 gusht 2018, ja çfare pritet

Dita e Enjte, date 9 Gusht, vendi ynë do të mbetet në darën e të nxehtit Saharian duke mbajtur mot me diell dhe temperatura të larta. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi 7 m/sek More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Temperatura deri ne 40 grade, ja 4 zonat me te rrezikshme…

Vala e të nxehtit që ka përfshirë vendin tonë pritet të kulmojë në tre ditët në vijim ku në, disa qytete termometri do të shënojë 40 gradë . Temperatura ekstremisht të larta do të shënohen në More...