Category miliona Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘miliona’
By Albpress News On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

Të huajt shpenzime rekord në Shqipëri, por shqiptarët jashtë shtetit lanë…

Si turistët e huaj në Shqipëri, ashtu dhe shqiptarët jashtë, kanë shpenzuar më shumë në gjashtë muajt e parë të këtij viti. Sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë, shpenzimet e të huajve në More...

By Albpress News On E premte, Gusht 17th, 2018
0 Comments

Këto janë aktoret më të paguara

Emma Stone, aktorja më e paguar vitin e kaluar, këtë vit është “rrëzuar” nga froni. Vendin e saj zyrtarisht e ka zënë Kendall JennerScarlet Johansson, e cila kryeson renditjen e këtij viti me 40.5 milionë More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Historia e suksesit/ Monaco brenda një viti 550 milionë euro përfitime nga shitjet

Për Monacon sukseset e trofeve, janë zëvendësuar me atë të parave të ardhura nga shitja e lojtarëve. Kampionët e Ligue 1 për edicionin 2016/17, kanë ndryshuar strategjinë e klubit, falë shitjes së More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Ja sa milionë euro u sollën në 4 muaj nga emigrantët…

Në katër muajt e parë të këtij viti, rritja e remitancave është për 13.4 milionë euro më e madhe se vitin e kaluar. Rritja e vlerës së dërgesave nga bashkatdhetarët në krahasim me vitin 2016, po ashtu More...

By Albpress News On E martë, Maj 29th, 2018
0 Comments

Zbardhen shifrat/ Milionat për pagat e deputetëve dhe shpenzimet e luksit

Për vetëm katër muaj deputetët e Kosovës kanë marrë mbi 1.3 milion euro paga dhe mëditje, kanë shpenzuar 30 mijë euro për dreka zyrtare, rreth 22 mijë euro kanë bërë shpenzime telefonike, përderisa More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Dëmet e shkaktuara nga zjarret në Shqipëri, ja sa milionë lekë janë shpenzuar deri tani

Zjarret që kanë përfshirë vendin po shkaktojnë dëme të mëdha. Mbi 1 200 hektarë është sipërfaqja e djegur. Prej të cilave, 724 hektarë pyje, 182 hektarë në zona të mbrojtura dhe 273 hektarë kullota. Dëmi More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Rekordi i ri. Milionat që qarkullojnë jashtë “duarve” të bankave në muajt e fundit në Shqipëri

Përdorimi i parave jashtë sistemit bankar ka shënuar një rekord të ri. Nëse do t’u referohemi të dhënave nga Banka e Shqipërisë, nga muaji mars deri në qershor të këtij viti, janë 44 milion euro More...

By Albpress News On E diel, Korrik 30th, 2017
0 Comments

Rezultati i zgjedhjeve/Ja 13 partite qe do te kthejne milionat ne KQZ…

Janë 13 parti politike të cilat duhet të kthejnë në KQZ një shumë të konsiderueshme parash. Janë partitë që dolën dobët nbë zgjedhje dhe do t’i kthejnë mbas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve plot More...