Category meta Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘meta’
By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

Tragjedia ne Genova, Meta mesazh homologut italian

Presidenti Ilir Meta me anë të një mesazhi ka shprehur ngushëllimet e tij, për ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në Genoa, pasi u shemb një urë. Meta në mesazhin e tij shkruan se është pranë familjeve More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Ku po i kalojnë pushimet Meta, Rama, Berisha e Basha…

Zhytjen e fundit para se të ikë vapa e gushtit, Edi Rama po e bën në bregdetin e jugut. Misioni i vetëm i kryeministrit këto ditë të nxehta është t’i mësojë notin djalit të tij Zaho, duke harruar More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

FOTO/ Metës i pëlqejnë bjeshkët e Rugovës, ja mesazhi që ka…

Presidenti Ilir Meta ditët e fundit ka pushuar në Bjeshkët e Rugovës. Pasi ka shijuar ujin e kristaltë, ajrin e pastër dhe natyrën e mrekullueshme të zonës, presidenti Meta është ndalur edhe tek investimet More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Meta publikon videon, asnjeherë më parë nuk e keni parë kështu…

Presidenti Ilir Meta ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjet një eksperiencë fantastike që ka kaluar ne Grykën e Rugovës. “Mirëmëngjes të dashur miq dhe një javë të mbarë! Kush dëshiron të përjetojë More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Meta viziton Rugovën dhe jep një mesazh për shqiptarët e Kosovës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi Rugovën e Pejës, ku u mikprit nga Kryetari i Komunës, Gazmend Muhaxheri si dhe mori pjesë duke përshëndetur veprimtarinë tradicionale popullore, kulturore e artistike, More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

FOTOT/ Mes pishave të larta dhe ujit të kristaltë, ja ku po kalon Meta pushimet…

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot gjithë shqiptarët me pamje fantastike nga Bjeshkët e Rugovës. “Të dashur miq, nga Bjeshkët përrallore të Rugovës, mes pishave të larta e livadheve mahnitëse, aty ku More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

FOTO/ Meta e nis diten me ecje ne bregdet dhe ka nje keshille…

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka nisur ditën duke ecur në këmbë. ‘Mirëmëngjesi të dashur miq! Nuk ka më mirë se ta nisësh ditën me 10km ecje pasi dita është e jotja’, shkruan Presidenti More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Ktheu ligjin e Teatrit dhe atë të Lojrave të Fatit, Meta: S´mund të rrija indiferent

Shkodra ishte ndalesa e radhës e presidentit të Republikës Ilir Meta, në kuadër të nismës së ndërmarrë prej tij dhe të “Aleancës për Dhurimin e Gjakut”. Presidenti iu përgjigj interesit të medias More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 1st, 2018
0 Comments

Ahmetaj iu përgjigj Metës, reagon Vasili: Je si pecetë e Ramës

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka akuzuar ministrin e Financave, Arben Ahmetaj ‘si pecetë e Ramës, për të fshirë buzët e jo vetëm…’. “Të ardhurat kane rënë me More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 1st, 2018
0 Comments

“Lojrat e fatit”, Ahmetaj i përgjigjet Metës: Ja pse duhej te dekretoje…

Nje dite pasi presidenti Meta ktheu mbrapsht ligjin “Për lojrat e fatit”, vjen reagimi i Ministrise se Financave. Ne pergjigje te arsyetimit te kreut te shtetit, per gjithcka pse nuk mund ta dekretonte kete More...