Category martesa Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘martesa’
By Albpress News On E shtunë, Gusht 18th, 2018
0 Comments

Mos u martoni kurrë në këtë datë. Do t’ju ecë ters!

Një ekip në Universitetin e Melburnit zbuloi se është një datë që nuk duhet të martoheni. Bëhet fjalë për 14-shkurtin, datë e shpeshtë ku çiftet martohen, madje deri në pesë herë më shumë se More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Kryen seks para martesës, çifti goditet publikisht

Një burrë dhe një grua janë fshikulluar publikisht me kamxhik në Indonezi pasi kryen marrëdhënie seksuale para se të martoheshin. Çifti doli në mes të turmës në qytetin e Jantho para se të ulej në More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Ekspertja e seksit: Martesa është për idiotë, nuk është natyrale të bëni…

Pasi kishte thënë se nuk shoqërohet me shoqet e saja kur mbesin shtatzënë dhe se masturbimi duhet të mësohet në shkolla, shkrimtarja kontroversiale Nadia Bakodiais tani i ka ndarë mendimet e saj sa i përket More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 5th, 2018
0 Comments

Top arsyet kryesore që gratë i divorcojnë burrat e tyre – numri një do t’ju shokojë

Cilat janë arsyet kryesore që njerëzit vijnë deri te divorci Në vitin 2016 106,959 çifte të seksit të kundërt u divorcuan në Angli dhe Uells, sipas Zyrës për Statistikat Kombëtare. Ka shumë arsye që More...

By Albpress News On E martë, Korrik 3rd, 2018
0 Comments

Kujdes nqs martoheni me këto shenja, mund të firmosni divorcin më shpejt nga ç’e merrni me mend

Të gjithë kemi dëgjuar për çifte që ndahen që në muajin e parë, ose e shumta e shumta pas dy-tre vitesh martesë. Ndoshta nuk e kishit menduar kurrë më pare, por kjo mund të jetë për shkak se ata nuk More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 28th, 2018
0 Comments

Si ju ndryshon martesa fizikisht dhe mendërisht

Çdo verë, mijëra njerëz martohen – por ky vendim normalisht se ka efekt edhe në shëndetin e tyre. Hulumtuesit kanë identifikuar një variacion trendesh që tregojnë se si martesa i ndryshon njerëzit. Historikisht More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 27th, 2018
0 Comments

A e dini përse unaza e martesës vihet në gishtin e tretë?

Qysh nga kohërat e Egjiptit të lashtë, njerëzit e kanë vendosur unazën e martesës në gishtin e tretë të dorës. Sot, në disa shtete vendoset në dorën e majtë, e te disa tjera në dorën e djathtë. Por, More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 2nd, 2017
0 Comments

“Jo” martesave ditën e dielë në Kishë, famullitari i Shkodrës tregon vendimin

Kisha katolike vendosi pak javë më parë t’i thotë “jo” martesave ditëve të diela nga janari i vitit 2018. Por si është pritur ky vendim dhe perse u mor vetëm nga dioqeza Shkoder – Pult. Dom Artur More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Mosha më e mirë për t’u martuar

Sa më të vjetër që të martoheni, aq më të vogla do të jenë shanset për t’u ndarë, thuhet sipas një studimi. Një analizë nga Nicholas Wolfinger, një sociolog në Universitetin Utah, sugjeron se pas More...