Tag archive for ‘marreveshje’
By Gjergji On E enjte, Maj 18th, 2017
0 Comments

Zbardhen prapaskenat/ Agron Duka i dërgoi SMS Edi Ramës, ja çfarë i tha

Partia Agrare Ambientaliste dhe Partia Republikane organizuan dje tryezën mes partive politike për të negociuar krizën politike. Kreu i PAA Agron Duka është marrë personalisht me Kryeministrin Edi Rama. Ka More...

By Gjergji On E enjte, Maj 18th, 2017
0 Comments

Reagim – Manjani: Tetë efektet anësore të marrëveshjes Rama-Basha

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sqaruar 8 efekte anësore të kësaj marrëveshjeje. Në një postim në FB, Manjani shkruan se “askush nuk duhet të pezmatohet nga kjo marrëveshje! Të paktën More...

By Gjergji On E mërkurë, Janar 25th, 2017
0 Comments

Shqipëria firmos me Austrinë marrëveshjen për njohjen e pensioneve

Pavarësisht tentativave disa vjeçare me fqinjin tonë Greqinë  e Italinë Shqipëria ende nuk ka një marrëveshje për njohjen e pensioneve të emrigrantëve. Gjatë firmosjes së marrëvshjes me Austrinë More...