Category marreveshje Archives - Page 2 of 3 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘marreveshje’
By Albpress News On E diel, Maj 27th, 2018
0 Comments

Marrëveshje me 7 vende për vitet e punës, çfarë parashikohet…

ISSH arrin marrëveshjen edhe me Zvicrën për pensionet e emigrantëve. Sipas njoftimit, nga data 22 deri më 25 maj 2018, në ambientet e Institutit të Sigurimeve Shoqërore u zhvilluan bisedimet e raundit të More...

By Albpress News On E premte, Maj 25th, 2018
0 Comments

Kontrolli i udhëtarëve në pikat kufitare shqiptare do të bëhet nga SHBA

Kontrolli i udhëtarëve në pikat kufitare shqiptare do të bëhet nga SHBA që do të instalojë sistemin e monitorimit. Kjo përcaktohet në një projektligj të depozituar në Kuvend , i cili ka për qëllim More...

By Albpress News On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

PS- PD drejt bashkëqeverisjes së heshtur? Demiraj mund të bëhet pjesë e qeverisë Rama 2

Shumkënd e ka habitur heshtja e opozitës gjatë këtyre ditëve, veçanërisht pas fakteve të rënda për përfshirjen e zyrtarëve të lartë të policisë dhe të ndonjë politikani në trafikun tronditës More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 7th, 2017
0 Comments

Rama shpjegon pse ngre dy gishtat në fushatë/Ja kush e ka meritën për arritjen e marrëveshjes

Kryeministri Edi Rama e konsideroi si normale fushatën për zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit, krahasuar kjo me fushatat e mëparshme. Kreu i Qeverisë tha se deri më tani opozitat ose kanë qenën nën More...

By Albpress News On E enjte, Maj 25th, 2017
0 Comments

Listat e kandidatëve/Ja ku do të kandidojnë aleatët e PD…

Partia Demokratike ka përmbullur negociatat me aleatët e saj parlamentarë, duke arritur të bindë 4 nga 5 partitë që kishte në aleancë. Burime nga PD konfirmojnë se marrëveshjet janë përmbyllur me PR, More...

By Albpress News On E enjte, Maj 25th, 2017
0 Comments

PDS nuk çregjistrohet, firmos marrëveshje me LSI-në për 25 qershorin

Lëvizja Socialiste për Integrim nënshkruan marrëveshje me Partinë Demokracia Sociale e Paskal Milos. Paraditen e sotme, Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili dhe Paskal Milo  nënshkruan marrëveshjen të cilën More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 24th, 2017
0 Comments

Mediu zbulon të vërtetën: Ja si u arrit marrëveshja politike Rama-Basha

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu i ftuar në “Tonigt Ilva Tare” në Ora News sqaron të gjitha hapat e ndjekura për tryezën politike të 17 majit që çoi më pas në marrëveshjen midis kryeministrit More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 24th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet e 25 qershorit/Rama: Nëse PD nuk zhbllokon vettingun brenda majit, marrëveshja prishet

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar Partinë Demokratike se nëse brenda majit nuk zhbllokon vettingun, marrëveshja e arritur në 18 maj do të prishet. Paralajmërimi i Ramës u bë nga një takim elektoral More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 24th, 2017
0 Comments

Zbardhen tabulatet/ Emrat e deputetëve që nuk votuan paktin Rama-Basha

Ndryshimet në Kodin Penal për të dënuar me burgim shitblerjen e votës apo fotografimin e saj gjatë seancës së jashtëzakonshme të ditës së hënë, nuk janë votuar nga Kryeministri Edi Rama. Edhe pse More...

By Albpress News On E diel, Maj 21st, 2017
0 Comments

Bashkeqeverisje PS-PD? Ja si pergjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur mes tij dhe liderit të opozitës Lulzim Basha që futi në garën e zgjedhjeve parlamentare të djathtën dhe aleatët e More...