Category marreveshje Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘marreveshje’
By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Njohja e patentave, miratohet marrëveshja Shqipëri-Greqi

Qeveria shqiptare ka miratuar marrëveshjen me Greqinë për njohjen e ndërsjellët të patentave me Greqinë. Vendimi hyn në fuqi zyrtarisht pas botimit në “Fletoren zyrtare”. Marrëveshja midis dy vendeve More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Marrëveshja me Shqipërinë/Kotzias sulmon opozitën shqiptare dhe greke: Mos shfrytëzoni…

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, shpreson që opinioni publik dhe politik në vend të tregojë më shumë pjekur lidhur me negociatat që po zhvillon Athina me Tiranën. “Besoj se populli ynë po mësohet More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Berisha thirrje shqiptarëve: Mos pranoni me asnjë çmim marrëveshjen e fshehtë të Ramës me Tsipras

Ish-Kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje shqiptarëve që të mos pranojnë me asnjë çmim marrëveshjen e fshehtë të Londrës “Tsipras-Yografi i dytë” të coptimit të trojeve shqiptare. Përmes More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Rama i bindur: Marrëveshja me Greqinë do përfundojë me një…

Greqia dhe Shqipëria do të përfundojnë marrëveshjen e tyre me një dokument të ri të partneritetit strategjik. Kështu është shprehur nga Londra Kryeministri Edi Rama në një intervistë për Agjencinë More...

By Albpress News On E diel, Korrik 1st, 2018
0 Comments

Hungaria: S´kemi marrëveshje me Gjermaninë për emigrantët

Një zëdhënës i Qeverisë së Hungarisë ka kundërshtuar raportimet se vendi ka arritur një marrëveshje me kancelaren gjermane, Angela Merkel për pranimin e azilkërkuesve. Mediat kanë raportuar se Merkel More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 27th, 2018
0 Comments

Marrëveshje të re për Teatrin Kombëtar/ Ja për çfarë është dakordësuar Veliaj me artistët

Kryebashkiaku Erjon Veliaj njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje me artistët në lidhje me Teatrin Kombëtar. Me një postim ne Twitter, teksa pozon i qeshur krah aktorëve që protestojnë kundër shembjes More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

PD, marrëveshje me kompani lobimi në SHBA

Partia Demokratike do vijojë që të ketë marrëveshje me një kompani lobimi në SHBA. Siç mësohet kryetari i PD, Lulzim Basha ka firmosur me kompaninë “Sonoran Policy Group” me qendër në Uashington. Ndërsa More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Negociatat Bushati-Kotzias/ PDIU reagon ashpër: Bankat greke të bojkotohen…

PDIU e drejtuar nga Shpëtim Idrizi dhe Shoqata Çamëria kanë reaguar ashpër lidhur me negociatat mes ministrave të Jashtëm, Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati, ku sipas kreut të diplomacisë greke, nuk është More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Kotzias e thotë prerë: Çështja çame, nuk është diskutuar asnjëherë

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias, shprehet se Çamëria, jo vetem nuk është pjesë e marrëveshjes me Shqipërinë, por një çështje e tillë as që është diskutuar fare nga pala greke. Në një intervistë More...

By Albpress News On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Zyrtare, nënshkruhet marrëveshja për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe homologu i tij grek, Nikos Kotzias, kanë nënshkruar marrëveshjen të cilën e quajtën historike për emrin e Maqedonisë, e cila do të quhet More...