Category Lulzim Basha Archives - Page 2 of 7 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘Lulzim Basha’
By Albpress News On E hënë, Janar 29th, 2018
0 Comments

Televizioni gjerman: Protesta kundër “qeverisë së korruptuar” të Shqipërisë

Televizioni më i madh në Gjermani, ARD i ka kushtuar një kronikë protestës së opozitës të mbajtur në Shqipëri ditën e shtunë. Kronika Mijëra qytetarë protestuan në Tiranë kundër qeverisë së Edi More...

By Albpress News On E premte, Nëntor 17th, 2017
0 Comments

Asfiksimi i 60 nxënësve në Bulqizë, Basha: Investimet në shkolla, pjesë e babëzisë qeveritare

Kreu i PD-së Lulzim Bash ka reaguar ashpër ditën e sotme lidhur me ngjarjen e ndodhur në Shupenzë të Bulqizës ku u asfiksuan nga tymi i kaldajës rreth 60 nxënës. Në një njoftim për mediat, Basha uron More...

By Albpress News On E premte, Nëntor 17th, 2017
0 Comments

Austria merr presidencën e BE në 2018, premtimi që iu dha Bashës

Në takimin me Zëvendësministrin e Jashtëm të Austrisë, Michael Linhart, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e konsideroi qeverinë si tërësisht të paralizuar për shkak të situatës së krijuar More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 9th, 2017
0 Comments

Basha: Nuk do të lejojmë që Rama të kapë prokurorinë

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka dhënë një sinjal të qartë kësaj here në parlament në lidhje me atë që shumë shpejt do të jetë debati kryesor në skenën politike, mandatin e kryeprokurorit Adriatik More...

By Albpress News On E enjte, Nëntor 9th, 2017
0 Comments

Basha zbulon emrat e “peshkaqenëve” që mbron Rama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se Projekti 1 Miliard është një projekt kriminal që do shkrijë në një, krimin, biznesin dhe politikën. “Projekti 1 miliardë është rruga e konsolidimit More...

By Albpress News On E martë, Gusht 29th, 2017
0 Comments

Lindita Nikolla fton në takim Lulzim Bashën: gati të dëgjoj propozimet e PD për arsimin

Lindita Nikolla ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale në lidhje me akuzat që kreu I PD-së, Lulzim Bash aka drejtuar ndaj qeverisë përsa I takon librave shkollore. Në dy ditët e fundit, Basha More...

By Albpress News On E martë, Gusht 29th, 2017
0 Comments

Rama: Basha nuk tradhëtuar PD, LSI opozitë nga halli. Prokurori i përgjithshëm, konsensual

Për kryeministrin Edi Rama opozita e vërtetë në Shqipëri është Partia Demokratike, ndërsa LSI është në atë pozicion nga halli. “Opozita reale është PD, me atë kemi dallime pikëpamjesh dhe programesh, More...

By Albpress News On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

Aleati ka kritika për PD-në: Nuk ecet më kështu, opozita s’mund të drejtohet nga një njeri

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, deputet nga listat e PD-së, Dashamir Shehi ka theksuar se opozita nuk duhet të drejtohet nga një person i vetëm. Në një intervistë për gazetën “Shekulli” Shehi More...

By Albpress News On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Basha i kthehet ceshtjes se droges, kerkon ndihmen e qytetareve dhe shoqerise civile

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka ngritur sot alarmin për drogën në vend, duke i ‘shtrirë’ dorën për ndihmë qytetarëve, mediave e shoqërisë civile. Në një status në “Facebook”, Basha thotë se More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Basha përkujton pushkatimin e poetit shqiptar, por bën edhe një thirrje të rëndësishme!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka përkujtuar sot një prej shkrimtarëve që u vra nga regjimi komunist, por që ka lënë gjurmë në letërsinë shqipe. Bëhet fjalë për Havzi Nelën, ku sot bëhen 29 vite që More...