Category Lulzim Basha Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘Lulzim Basha’
By Albpress News On E premte, Qershor 8th, 2018
0 Comments

Basha takon parlamentarët austriakë: Hapja e negociatave, mjet presioni për Ramën

Lulzim Basha, Kryetar i PD-së, ka pasur një takim me dy parlamentarë austriakë me të cilët është diskutuar për procesin e hapjes së negociatave. Në një konferencë për mediat, me përfaqësuesit Reinhold More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Nga droga në Maminas te skandali i ri i qeverisë Rama/ Ja deklaratat më të forta të Bashës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka konsideruar betejë të fituar atë me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa kërkoi largimin e Fatmir Xhafajt nga ky post.  Basha theksoi se Tahiri More...

By Albpress News On E premte, Qershor 1st, 2018
0 Comments

Edi Paloka: Rama, zar i krimit…

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama në lidhje me përdorimin e strukturave të policisë për të survejuar kreun e opozitës, Lulzim Basha. Sipas Palokës, Edi Rama sot ka vërtetuar More...

By Albpress News On E diel, Maj 27th, 2018
0 Comments

Aksioni opozitar, Basha mbledh aleatët

Kreu demokrat Lulzim Basha ka mbledhur në selinë e PD-së drejtuesit e partive aleate, një ditë pas protestës së zhvilluar dje në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Takimi duket se do t´I shërbejë More...

By Albpress News On E diel, Maj 27th, 2018
0 Comments

Basha: Mirënjohje për qytetarët, PD partia e njerëzve të lirë, jo e dhunës…

Lulzim Basha, Kryetar i PD-së, përmes një mesazhi drejtuar qytetarëve shqiptarë shprehu mirënjohjen për të gjithë ata që morën pjesë në protestën e së shtunës, të thirrur nga opozita. Një dëshmi More...

By Albpress News On E enjte, Maj 24th, 2018
0 Comments

FOTO/ Basha e mundi sot Ramën në…

Lulzim Basha dhe Edi Rama kanë shkëmbyer sot akuza të forta në distancë mes tyre. Basha mbajti një fjalim nga salla e Kuvendit, i cili u transmetua në rrjet, ndërsa Gramoz Ruçi kishte ndërprerë seancën.  More...

By Albpress News On E enjte, Maj 24th, 2018
0 Comments

Basha i numëron Ramës skandalet/ Kush të njoftoi për identitetin e dëshmitarit X…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i ka numëruar Kryeministrit Edi Rama, të gjitha skandalet gjatë qeverisjes së tij. Duke e akuzuar se po ushtron presion për hetimin e Agron Xhafajt, Basha është shprehur se Rama More...

By Albpress News On E hënë, Maj 21st, 2018
0 Comments

Basha: Koha që shqiptarët të vendosin, PD gati të udhëheqë betejën…

“Pasardhësit e krimit komunist në bashkëpunim ne krimin e organizuar dhunojnë lirinë e zgjedhjes, dhunojnë lirinë e pronës, vjedhin dhe shkatërrojnë çdo ditë shpresën që shqiptarët të jetojnë More...

By Albpress News On E enjte, Maj 17th, 2018
0 Comments

Video-përgjimi/ Basha: Dëshmitari X po ndiqet nga policia, kjo do të thotë se…

Lulzim Basha, Kryetar i PD-së, ka denoncuar nga foltorja e parlamentit se ‘dëshmitari X’ në audio-përgjimin e bërë publik nga PD është duke u ndjekur nga policia. Duke folur në parlament, Basha është More...

By Albpress News On E martë, Maj 15th, 2018
0 Comments

Basha: Prokuroria të sekuestrojë pasuritë e Xhafaj, Ministri të largohet…

Lideri i demokratëve Lulzim Basha është shprehur se nuk mund të jetë kurrë fati i Shqipërisë që qeveria ta kalojë vendin nga “droga e Tahirit, në drogën e Fatmir Xhafajt. Përmes një deklarate për More...