Tag archive for ‘lsi’
By Gjergji On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Brahimllari pason Metën. LSI kërkon mandatin e Mezinit

Merr fund saga e mandatit të dorëzuar të Ilir Metës. Pas tërheqjes së Ylli Manjanit dhe Ardit Çelës, ai që do të zëvendësojë presidentin Ilir Meta do të jetë sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit More...

By Gjergji On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Dorëhiqet nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës pas rritjes së çmimit të ujit

Dorëhiqet nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Brunilda Paskali, pas votimit të djeshëm në këshillin bashkiak, që rriti me 20 lekë çmimin e ujit të pijshëm për qytetarët. Nënkryetarja nga radhët More...

By Gjergji On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

LSI përjashton dy këshilltarët që i dhanë votat Veliajt për rritjen e çmimit të ujit

LSI përjashton dy këshilltarët që dhanë votat në Këshillin Bashkiak të Tiranës për rritjen e çmimit të ujit. Lajmin e ka bërë me dije ne nje konference per mediat, koordinatorja e anëtarëve të Këshillit More...

By Gjergji On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Rritja e çmimit të ujit, Basha qytetarëve: U bë nga një grusht politikanësh që rrëmbejnë çdo qindarkë nga xhepat tuaj!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të miratuar dje në këshillin bashkiak për të rritur çmimin e ujit me 20 lekë. Basha e ka konsideruar Pazar klientelist ‘marrëveshjen’ e bërë me PDIU More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

2 këshilltarët e LSI ‘shpëtojnë’ Veliajn, Luan Rama: Ata nuk janë më tanët…

Me propozim të kryebashkiakut Erion Veliaj, Këshilli Bashkiak i Tiranës, miratoi rritjen e çmimit të ujit të pijshëm në kryeqytet me 20 lekë, nga 45 që është aktualisht, duke e çuar në 65 lekë. Vendimi More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Çmimi i ujit të pijshëm/ Luan Rama: Nuk jemi pjesë e asnjë pazari

LSI nuk është pjesë e asnjë pazari. Kështu ka deklaruar në një lidhje telefonike në News24, zv.kryetari i LSI-së Luan Rama në lidhje me çështjen e rritjes së çmimit të ujit të pijshëm. Ai tha se More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Basha: Ja kur do te largohen ministrat teknike. Gati per bashkepunim me LSI…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me deputetët e rinj dhe krerët e degëve në rrethe, nëpërmjet medias ka dhënë një mesazh të qartë për LSI-në por dhe ministrat teknike. Ai tha se More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 5th, 2017
0 Comments

Shkarkimet në administratë, LSI ankohet te Nishani dhe ambasadorët

Lëvizja Socialiste për Integrim i është drejtuar me një letër kreut të shtetit, Bujar Nishani,  dhe ambasadorëve në vend për shkarkimet e fundit në administratë. Sipas këaj force politike, është More...

By Gjergji On E shtunë, Maj 27th, 2017
0 Comments

Vasili: Ja ku ndryshon plani i LSI për punësimin nga partitë e tjera

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ishte në një komunikim të drejtëpërdrejtë me ndjekësit e tij në fb, gjatë pasdites ku iu përgjigj interesit të qytetarëve mbi çështje të ndryshme, kryesisht programin More...