Category lsi Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘lsi’
By Albpress News On E hënë, Korrik 23rd, 2018
0 Comments

Sot seanca e fundit, por LSI kërkon që Kuvendi mos nisë pushimet…

LSI kërkoi sot në seancën e fundit të sesionit parlamentar që Kuvendi të mos nisë pushimet, port ë qëndrojë i mbledhur deri në gjetjen e konsensusit mes pozitës dhe opozitës lidhur me ligjin për Magjistraturën. More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

Kryemadhi i përgjigjet PS: Nuk bashkëpunojmë me mazhorancat moniste…

“Ftesës tinzare të mazhorancës moniste, për të miratuar një ligj për magjistraturën, kundër rrjedhës llogjike të ligjeve me fuqi i përgjigjemi: Në princip ne nuk bashkëpunojmë me këtë mazhorancë More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Kuvendi shtyn sërisht votimin për ligjin e Magjistraturës/ Balla ftesë të hapur LSI…

Kuvendi ka shtyrë sërisht me kërkesë të Partisë Socialiste dy ligjet që kërkojnë shumicë të cilësuar votash prej 3/5 për tu miratuar. Pas largimit të opozitës nga seanca e sotme parlamentare, kreu More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Ligji për Magjistratët, PS shpreson te votat e opozitës/ Ja çfarë pritet të ndodhë në Kuvend…

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare, ndërsa një nga pikat e rendit të ditës është edhe votimi i ligjit për Magjistratët e rinj. Ky ligj ishte në rendin e ditës për t´u miratuar në seancën More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Braimllari: Pasi kanabizoi vendin Rama ka një tjetër mission, pastrimin e parave…

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, akuzoi Kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë e tij se pasi mbushën vendin me drogë tani kanë një mison për pastrimin e parave të pista. Në një postim në More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Kryemadhi: Për 3 muaj pastrojmë Shqipërinë nga Rama dhe llumi…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, tha se trafiku i drogës nga Shqipëria në drejtim të Perëndimit është rritur. Kryetarja e LSI-së iu referuar Raportit Vjetor të drogave, publikuar nga Drejtoria Qendrore More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

VIDEO/ PD-LSI kallzojnë penalisht Edi Ramën te Krimet e Rënda, ja çfarë kërkojnë…

Kryetarët e Grupeve Parlamentare të PD dhe LSI, përkatësisht Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, depozituan në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallzimin penal ndaj Kryeministrit Edi Rama, lidhur me deklaratat More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Naço: Emërimi i magjistratëve, ja pse jemi kundër…

LSI, përmes ish-ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, ka sqaruar sepse kjo forcë politike është kundër ndryshimeve të propozuara nga dy deputetë të PS-së në Ligjin për Statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve. Naço More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

LSI bojkoton seancën/ Vasili: Votimi për ligjin e Teatrit u manipulua, i papranueshëm qëndrimi…

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i kërkoi kryeparlamentarit Gramoz Ruçi një reagim lidhur me pretendimet e opozitës, sipas të cilës votimit për ligjin e Teatrit në Kuvend është More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Letra e përbashkët/PD-LSI: Heqja e të drejtës së fjalës opozitës, fundi i parlamentarizmit

Drejtuesit e dy grupimeve parlammentare në opozitë, Edmond Spaho (PD) dhe Petrit Vasili (LSI) përmes një deklarate të përbashkët shprehet se votimi i maxhorancës për të ndërprerë diskutimet e opozitës, More...