Category lotaria amerikane Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘lotaria amerikane’
By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

Lotaria amerikane, 5 keshillat e rendesishme qe jep Ambasada e SHBA

Ambasada amerikane ka dale sot me nje tjeter njoftim te rendesishem per te gjithe ata qe duan te aplikojne per lotarine amerikane, te celur vetem para pak ditesh. Ne faqen e vet ne rrjet, ambasada ka postuar nje More...

By Albpress News On E martë, Tetor 9th, 2018
0 Comments

Lotaria amerikane, ja veprimi që ju skualifikon menjëherë…

Prej 3 tetorit 2018 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane, të cilat do të vijojnë deri më 6 nëntor. Ambasada amerikane në Tiranë vijon të publikojë këshilla për mënyrën, sesi duhet të plotësohet More...

By Albpress News On E diel, Tetor 7th, 2018
0 Comments

Lotaria amerikane, ja njoftimi i rëndësishëm i Ambasadës së SHBA

Ambasada e SHBA në Tiranë ka njoftuar  sërish sot lidhur me lotarinë amerikane, në atë që ata e quajnë “këshilla e ditës”. Në faqen zyrtare të ambasadës, është evidentuar fakti se lotaria është More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 3rd, 2018
0 Comments

LLotaria amerikane, Ambasada e SHBA: Ja 6 hapat qe duhet te ndiqni

Ambasada amerikane njoftoi se duke filluar nga sot ora 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë e Vizës së Shumëllojshmërisë! “Vizitoni faqen tonë të internetit More...

By Albpress News On E martë, Tetor 2nd, 2018
0 Comments

Nesër nis Lotaria Amerikane, ja çfarë duhet të kini parasysh/ Proçedurat dhe këshillat

Te gjitha ata qe duan te aplikojne per lotarine amerikane duhet te jene shume te kujdesshem ne plotesimin e formularit me gjithe te dhenat qe kerkohen. Ne faqen e vet zyrtare, ambasada amerikane ne Tirane ka dhene More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 29th, 2018
0 Comments

Lotaria amerikane, ja procedura qe duhet te ndiqni, kujdes nga mashtrimet…

Te gjitha ata qe duan te aplikojne per lotarine amerikane duhet te jene shume te kujdesshem ne plotesimin e formularit me gjithe te dhenat qe kerkohen Ne faqen zyrtare, ambasada amerikane ne Tirane ka dhene udhezimet More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 27th, 2018
0 Comments

Lotaria Amerikane/ Aplikimet 2 herë më të larta se 10 vjet më parë

Rreth 367 mijë shqiptarë, (apo 17% e shqiptarëve që mund të aplikojnë, mbi 20 vjeç) i varen shpresat e tyre te “ëndrra amerikane” duke aplikuar për Lotarinë Amerikane dhe duke u renditur kështu të More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 2nd, 2018
0 Comments

Emigracioni në SHBA, testi i ADN-së për të provuar lidhjen familjare

Avokati amerikan Kieran Both iu përgjigjet qytetarëve të inetersuar për çështjet e emigracionit në SHBA. Një lexues i shkruan: Përshendetje Z. Both. Unë kam nevojë për ndihmën tuaj. Jam me green card. More...

By Albpress News On E diel, Maj 20th, 2018
0 Comments

Lotaria amerikane/ Flet avokati i njohur: Ja si vazhdojnë proçedurat, kujdes…

Javën e kaluar, në rubrikën tonë të emigracionit u ofruam sugjerime se si të përgatiteni për intervistën për vizën e emigrantit. Nëse jeni fitues i lotarisë, do t’ju kërkohet të shkoni në intervistë More...

By Albpress News On E martë, Maj 15th, 2018
0 Comments

Llotaria amerikane, ja ku mund të kontrolloni per pergjigjet!

Për të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane sot pasdite mund të kontrollojnë nëse rezultojnë apo jo fitues. Për përgjigjet e lotarisë DV-2019 nëse jeni përzgjedhur duhet të vendosni More...