Category ligj Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘ligj’
By Albpress News On E premte, Shtator 7th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha: Kemi depozituar ligjin për Vettingun e politikanëve, i njëjtë me atë të…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, paraqiti para medias propozimin e opozitës për Vetingun e politikanëve, duke u shprehur se është njesoj si ai për gjyqtarët dhe prokurorët. Basha lexoi madje More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 20th, 2018
0 Comments

Gjermania do të miratojë ligjin për emigracionin/ Ja profesionet më të kërkuara

Gjermania do të hartojë dhe miratojë një ligj për migracionin. Ekspertët thonë se kjo do të duhej të ishte bërë me kohë, nëse Gjermania do që ta ruajë aftësinë konkurruese. Po çfarë sjell ligji? Se More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Ja ndryshimet në ligjin për taksat e tatimet

Kuvendi miratoi propozimet e qeverisë për disa ndryshme në ligjin e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar, atë për tatimin mbi të ardhurat si dhe taksat vendore. Kjo u cilësua nga qeveria si paketa e mesvitit dhe More...

By Albpress News On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Qeveria ligj për rikthimin e eshtrave të Enver Hoxhës në Varrezat e Dëshmorëve

“Qeveria i ka dërguar Parlamentit një ligj për statusin e Dëshmorit të Atdheut, mes te cilit hapet rruga që Enver Hoxha, Mehmet Shehu, gjithë anëtarët e byrosë kriminale, të marrin statusin e dëshmorit”. More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Ligji i ri/ Kategoritë që përfitojnë nga skemat për kompensimin e pronarëve

Kompensim në të holla dhe kompensim fizik, apo edhe raste ku këto dy skema ‘tradicionale’ mund të aplikohen të kombinuara. Janë këto tre mundësitë e zgjedhjes për pronarët që janë njohur me masën More...