Tag archive for ‘Kuvend’
By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

FOTO/ Gjobiten automjetet e mediave që transmetojnë direkt punimet në Kuvend, ja arsyeja

Partia Demokratike denoncoi sot përmes një reagimi gjobitjen e automjeteve të televizioneve që transmetojnë direkt punimet në Komisionet Parlamentare. Duke e cilësuar një akt të paprecedentë, PD thekson More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Ligji për Magjistratët, PS shpreson te votat e opozitës/ Ja çfarë pritet të ndodhë në Kuvend…

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare, ndërsa një nga pikat e rendit të ditës është edhe votimi i ligjit për Magjistratët e rinj. Ky ligj ishte në rendin e ditës për t´u miratuar në seancën More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Vasili: Kuvendi është katandisur si kooperativë e qeverisë

Petrit Vasili, kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, ka reaguar sërisht pas vendimit të Kuvendit për të quajtur të rregullt votimin për ligjin që legalizon prishjen e teatrit komëbëtar. “Parlamentin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Paloka: Votimi për shembjen e Teatrit u manipulua, të hetojë prokuroria…

“Deputeti I LSI-së Vangjel  Tavo rezulton se ka votuar për ligjin për Teatrin ndërkohë që nuk ka qenë fare në parlament, madje as në Shqipëri. Ky votim tregon faktin se mazhoranca ka manipuluar votimin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Spaho: O Gramoz o Gramoz, vetë shkruan vetë vulos…

Edmond Spaho, kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, ka reaguar lidhur me vendimin e Sekretariatit për Proçedurat dhe Votimet, i cili e cilësoi të vlefshëm votimin e ligjit për Teatrin Kombëtar. Spaho tha More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

PD e LSI kërkuan anullimin e votimit për Teatrin, Kuvendi rrëzon kërkesën/ Ja kush e manipuloi…

Rrëzohet kërkesa e PD dhe LSI për anullimin e votimit të ligjit për Teatrin, me pretendimin se proccesi u manipulua. Sekretariati i Kuvendit shqyrtoi gjithë proccedurën, materialet dhe pamjet filmike që More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Emërimet e magjistratëve, PS tërhiqet/ Opozita bojkotoi, Rama nuk siguroi 84 vota…

Partia Socialiste ka kërkuar sot tërheqjen nga rendi i ditës së punimeve të Kuvendit për ligjin e Magjistraturës, për të cilin kërkohen 84 vota. Në kushtet kur opozita nuk ka qenë e pranishme në seancë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Opozita bojkotoi seancën, ja reagimi i Ruçit mbi pretendimet se votimi për Teatrin u manipulua…

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka pranuar në seancën e sotme parlamentare se kërkesa e opozitës për rishikimin e votimit për ligjin e Teatrit është dërguar dy ditë më parë, me pretendimin se proçesi More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

LSI bojkoton seancën/ Vasili: Votimi për ligjin e Teatrit u manipulua, i papranueshëm qëndrimi…

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i kërkoi kryeparlamentarit Gramoz Ruçi një reagim lidhur me pretendimet e opozitës, sipas të cilës votimit për ligjin e Teatrit në Kuvend është More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Kuvend, PS sot ka provën e forcës/ A do i sigurojë Rama 84 votat për statusin e gjyqtarëve

Parlamenti do të mblidhet në seancë plenare në orën 10:00, ku parashikohen të miratohen disa ligje përfshirë ndryshimin e disa taksave. Në rend të ditës është parashikuar diskutimi dhe votimi i ndryshimeve More...