Category Kuvend Archives - Page 2 of 10 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘Kuvend’
By Albpress News On E premte, Korrik 27th, 2018
0 Comments

‘Z. President, kthejeni në Kuvend për rishqyrtim, ligjin për Teatrin!’- thirrje e Shoqatës së Bashkive

Shoqata e Bashkive të Shqipërisë, e drejtuar nga kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi, i ka kërkuar me një shkresë zyrtare Presidentit Ilir Meta të kthejë mbrapshjt në Kuvend, ligjin për shembjen e More...

By Albpress News On E martë, Korrik 24th, 2018
0 Comments

Dash Shehi flet për femrat seksi në Kuvend: Haruni i Gramshit herë tjetër të ndryshojë pijen, ose ta mbajë atë që pi

Sot në KafeIN në Intv dhe In Radio 105.7 ishte i ftuar deputeti Dashamir Shehi. Një nga emrat që gëzon më shumë mbështetje nga figurat e opozitës vendosi sot të rrëfehej 360 gradë. Flavio Qarri e pyeti More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 23rd, 2018
0 Comments

Sot seanca e fundit, por LSI kërkon që Kuvendi mos nisë pushimet…

LSI kërkoi sot në seancën e fundit të sesionit parlamentar që Kuvendi të mos nisë pushimet, port ë qëndrojë i mbledhur deri në gjetjen e konsensusit mes pozitës dhe opozitës lidhur me ligjin për Magjistraturën. More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 23rd, 2018
0 Comments

FOTO/ Kuvendi në seancën e fundit, PS shpreson të miratojë ligjin për Magjistraturën

Kuvendi do të mblidhet sot në seancën e fundit për këtë sesion parlamentar, ku çështja më e rëndësishme që është bartur nga seancat e kaluara është ajo e votimit të pr/ligjit për Magjistraturën. Miratimi More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Ligji për Magjistraturën, Hysi e PS ka një apel për opozitën: Ejani të shmangim kolapsin…

Vasilika Hysi, nënkryetarja socialiste e Kuvendit, i ka drejtuar një apel deputetëve të opozitës, që të votojnë ligjin për Magjistraturën, i cili i hap rrugën punësimit të magjistratëve të rinj në More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Jo vetëm i buzëqesh, por i shkel edhe syrin Presidentes kroate…

Presidentja kroate zhvilloi një vizitë në Kuvendin e Shqipërisë, ku mbajti edhe një fjalim. Por gjatë takimit me deputetët, njëri prej tyre, Taulant Balla, ka zgjedhur që veç buzëqeshjes të japë edhe More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Mediu në Kuvend: Rama ekzekutoi drejtësinë, jemi i vetmi vend pa gjykatë Kushtetuese dhe të Lartë

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka ngritur sot në Kuvend alarmin mbi mosfunksionimin e sistemit të drejtësisë, ndërsa akuzoi Kryeministrin Edi Rama se ekzekutoi drejtësinë në funskion të More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Kuvendi shtyn sërisht votimin për ligjin e Magjistraturës/ Balla ftesë të hapur LSI…

Kuvendi ka shtyrë sërisht me kërkesë të Partisë Socialiste dy ligjet që kërkojnë shumicë të cilësuar votash prej 3/5 për tu miratuar. Pas largimit të opozitës nga seanca e sotme parlamentare, kreu More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Kuvend/ PD tërhiqet nga seanca e Kuvendit, ja argument që paraqet Edmond Spaho

Partia Demokratike deklaroi tërheqjen e deputetëve të saj nga seanca e sotme parlamentare. Vendimi u bë publik nga kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, sipas të cilit opozita nuk mund të qëndrojë More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Presidentja kroate në Kuvendin e Shqipërisë: Ju kemi partner strategjik dhe politik…

Presidentja e Kroacisë,  Kolinda Grabar-Kitaroviç, i është drejtuar me një fjalë përshëndetëse Kuvendit të Shqipërisë, ndërsa ripërsëriti mbështetjen e vendit të saj ndaj Shqipërisë në proçesin More...