Category Kuvend Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘Kuvend’
By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Meta i rikthen Rames edhe nje ligj tjeter, ate te lojrave te fatit

Pas Teatrit, Presidenti Ilir Meta rrëzoi edhe ligjin që ulte taksat për bixhozin. Meta i ka rikthyer Kuvendit për ndryshime të tjera në ligjin e propozuar dhe miratuar nga mazhoranca e Edi Ramës, që ulte More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 28th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Politika në një vit, momentet më pikante nga Kuvendi në vetëm 6 minuta

Sesioni parlamentar tashmë është mbyllur, dhe politika duket se i ka valixhet gati për pushimet e verës, por megjithatë debatet mes partive kanë vijuar. Nga i ftohti i janarit deri të i nxehti i korrikut, More...

By Albpress News On E premte, Korrik 27th, 2018
0 Comments

‘Z. President, kthejeni në Kuvend për rishqyrtim, ligjin për Teatrin!’- thirrje e Shoqatës së Bashkive

Shoqata e Bashkive të Shqipërisë, e drejtuar nga kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi, i ka kërkuar me një shkresë zyrtare Presidentit Ilir Meta të kthejë mbrapshjt në Kuvend, ligjin për shembjen e More...

By Albpress News On E martë, Korrik 24th, 2018
0 Comments

Dash Shehi flet për femrat seksi në Kuvend: Haruni i Gramshit herë tjetër të ndryshojë pijen, ose ta mbajë atë që pi

Sot në KafeIN në Intv dhe In Radio 105.7 ishte i ftuar deputeti Dashamir Shehi. Një nga emrat që gëzon më shumë mbështetje nga figurat e opozitës vendosi sot të rrëfehej 360 gradë. Flavio Qarri e pyeti More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 23rd, 2018
0 Comments

Sot seanca e fundit, por LSI kërkon që Kuvendi mos nisë pushimet…

LSI kërkoi sot në seancën e fundit të sesionit parlamentar që Kuvendi të mos nisë pushimet, port ë qëndrojë i mbledhur deri në gjetjen e konsensusit mes pozitës dhe opozitës lidhur me ligjin për Magjistraturën. More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 23rd, 2018
0 Comments

FOTO/ Kuvendi në seancën e fundit, PS shpreson të miratojë ligjin për Magjistraturën

Kuvendi do të mblidhet sot në seancën e fundit për këtë sesion parlamentar, ku çështja më e rëndësishme që është bartur nga seancat e kaluara është ajo e votimit të pr/ligjit për Magjistraturën. Miratimi More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Ligji për Magjistraturën, Hysi e PS ka një apel për opozitën: Ejani të shmangim kolapsin…

Vasilika Hysi, nënkryetarja socialiste e Kuvendit, i ka drejtuar një apel deputetëve të opozitës, që të votojnë ligjin për Magjistraturën, i cili i hap rrugën punësimit të magjistratëve të rinj në More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Jo vetëm i buzëqesh, por i shkel edhe syrin Presidentes kroate…

Presidentja kroate zhvilloi një vizitë në Kuvendin e Shqipërisë, ku mbajti edhe një fjalim. Por gjatë takimit me deputetët, njëri prej tyre, Taulant Balla, ka zgjedhur që veç buzëqeshjes të japë edhe More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Mediu në Kuvend: Rama ekzekutoi drejtësinë, jemi i vetmi vend pa gjykatë Kushtetuese dhe të Lartë

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka ngritur sot në Kuvend alarmin mbi mosfunksionimin e sistemit të drejtësisë, ndërsa akuzoi Kryeministrin Edi Rama se ekzekutoi drejtësinë në funskion të More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Kuvendi shtyn sërisht votimin për ligjin e Magjistraturës/ Balla ftesë të hapur LSI…

Kuvendi ka shtyrë sërisht me kërkesë të Partisë Socialiste dy ligjet që kërkojnë shumicë të cilësuar votash prej 3/5 për tu miratuar. Pas largimit të opozitës nga seanca e sotme parlamentare, kreu More...