Tag archive for ‘Kuvend’
By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Basha në Kuvend: Rama është vetëofruar për 600 mijë sirianë,  ja pse nuk hapen negociatat

Kryetari i PD Lulzim Basha nuk ka lëvizur nga foltorja e Kuvendit dhe ka denoncuar prej aty,  futjen e zhurmuesit në Kuvend, ndërprerjen e internetit me qëllim që opozita të mos publikonte fjalën e saj të More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Rinis seance/ Ruçi: Kuvendi ka rregulla, çatia ka tjegulla…

Kuvendi i Shqipërisë ka rinisur punimet në seancë plenare pas një pushimi disa minutësh të kërkuar nga Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, nuk pranoi të linte foltoren e Kuvendit. Basha More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Deklarata e Bashës që çoroditi Qeverinë/ Ja pse Ruçi i ndërpreu fjalën…

Lulzim Basha, Kryetar i PD-së, bëri të ditur sot nga salla e Kuvendit, se Qeveria gjermane ka dalë në konkluzionin se Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet për hapjen e negociatave dhe se këtë rezolutë More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

Berisha mendon lënien e mandatit të deputetit: Revoltë për largimin e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, bën thirrje për revoltë popullore për largimin e qeverisë. Berisha thotë se vendi ndodhet në udhëkryq dramatik, ndërsa thotë se edhe dhuna për largimin e Ramës është More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 11th, 2018
0 Comments

Basha mbledh deputetët, ja strategjia që do të ndjekë opozita

Lulzim Basha, Kryetar i PD-së, ka mbledhur grupin parlamentar demokrat, por edhe deputetë të tjerë të opozitës. Përcaktimi i aksionit opozitar për këtë javë ka bërë që Basha të përshpejtojë mbledhjen More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

VIDEO/Basha-Ramës: Mbrojtje Tahirin dhe Xhafajn, skenar kriminal…

Kreu demokrat Lulzim Basha ka ripërsëritur akuzat në Kuvend ndaj kryeministrit Edi Rama për mbrojtjen që i dha ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, dhe atij aktual, Fatmir Xhafaj. “Ti Edi Rama, vendose More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

FOTO/ Berisha-Ramës: Mos u fshi tek Pandeliu, ja reagimi i Kryeministrit…

Kreu demokrat Lulzim Basha kërkoi gjatë seancës së sotme praninë e Edi Ramës në sallën e Kuvendit. Basha tha se Rama duhet të japë llogari para Parlamentit dhe nuk duhet të fshihet. Kryeministri është More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Replikat/Ruçi-Bashës: Rama dhe Xhafaj janë në punën e tyre, mos…

Kuvendi ka rinisur seancën, ndërsa kreu democrat Lulzim Basha ka ripërsëritur kërkesën që Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm,  Fatmir Xhafaj, të jenë prezent në  sallën e Parlamentit. Replikat Basha: More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Ruçi i preu fjalën Bashës, PD bllokon foltoren

Opozita ka bllokuar foltoren e Kuvendit gjatë seancës, pasi drejtuesi i saj, Gramoz Ruçi, i ndërpreu fjalën kreut të PD-së, Lulzim Basha. Basha kërkoi që në seancë të vinte Kryeministri Rama dhe ministri More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Berisha sulmon kreun e AMA: Rëndojnë krime të rënda, pse lejon ERTV…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ashpër në sallën e Kuvendit, kreun e AMA-s, Gentian Salaj, I cili paraqiti raportin vjetor të institucionit që drejton. Berisha e ka akuzuar se është kthyer në vasal More...