Category kupa e botes Archives - Page 2 of 9 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kupa e botes’
By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

LIVE/ Finale e çmendur, Franca-Kroaci: 4-2

Franca e Kroacia po përballen në finalen e Kupës së Botës, ndërsa në më pak se 40 minuta lojë u shënuan 3 gola, dy nga Franca dhe një tjetër nga kroatët. Një ndeshje e mbushur me emocione, raste të More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

LIVE/ Ceremonia përmbyllëse e Kupës së Botës

Në orën 17:00 luhet finalja e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. 30 minuta para nisjes së ndeshjes, ka nisur edhe ceremonia që do të përmbyllë këtë kampionat botëror që u organizua në Rusi. Në More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Ja sa milionë fitojnë finalistët e Botërorit, Franca dhe Kroacia

Milionat e shpërndarë nga FIFA për Botërorin “Rusi 2018” kalonin çdo herë kompeticion tjetër të zhvilluar më parë nga institucioni më i lartë i futbollit. Këtë herë u shpërndanë 670 milionë More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Francë – Kroaci, historia e finaleve favorizon kroatët debutues

Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, ndërsa kampionët e Botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e saj të parë në një finale të More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Kroacia, gati për aktin e fundit/ Modriç: Fal të gjitha Ligat e Kampioneve për Kupën e Botës

Kroacia është gati të shkruajë historinë të dielën në Moskë, por me petkun e skuadrës jofavorite. Madje, më pak favoriten e të gjithë historisë. Ballkanasit janë finalistja më e dobët në letër More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Rama i drejtohet kryeministres britanike: Kupa e Botës po vjen në Ballkan

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e NATO-s. Pasi ndeshja përfundoi me humbjen e anglezëve 2-1, kreu i qeverisë More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Kane: Anglia luajti dobët

Anglia ka dëshmuar se mund të jenë në gjendje që të sfidojnë në Botëror edhe pse kanë humbur në gjysmëfinale kundër Kroacisë, thotë Harry Kane. Tre Luanët kaluan shumë herët në epërsi me golin More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Reagimi emocional i presidentes kroate: Bravo, jemi në finale

Kroacia ka arritur ta mposhtë Anglinë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, me rezultat 2 me 1. Për këtë lajm të gëzueshëm për kroatët, ka reaguar menjëherë presidentja Kolinda Grabar Kitarovic. Ajo More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Plas në Gjermani, ja kush e mbron Ozilin

Në Gjermani është ende një ambient “i nxehtë” pas skualifikimt të gjermanëve që në grupet e Botërorit. Gjithë gishtat janë drejtuar nga Mesut Ozil duke e akuzar për mos impenjim. Ditët e fundit More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

U largua si i paftë nga Shqipëria, sot kërkon Kupën e Botës…

Sot drejton Kroacinë, ekipin që siguroi një biletë për gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Por, një dekadë më parë ishte në krye të Dinamos në kampionatin shqiptar dhe ndoshta as në ëndërr nuk e kishte More...