Category kupa e botes Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kupa e botes’
By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

I vdiq vëllai pak para nisjes së Kupës së Botës, historia e shtyllës së ekipit francez

Fituesi i Kupës së Botës, N’Golo Kante, patjetër duhet t’ia ketë dedikuar triumfin në skenën më të madhe në botën e futbollit vëllait të tij të madh, Niamas, i cili vdiq para se turneu ndërkombëtar More...

By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

Heronjve anglezë të Botërorit u dedikohen vende parkingu

Heronjve anglezë të Kupës së Botës u është dhënë një parking i dedikuar në hapësirat e supermarketeve si pjesë e një iniciative nga Lidl. Kompania gjermane e marketeve ka vende të rezervuara për More...

By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

FOTO/ Ja formacioni më i dobët i botërorit Rusia 2018…

E përditshmja franceze “L’Equipe” ka publikuar formacionin më të dobët të Botërorit “Rusia 2018”. Në këtë formacion, gazeta ka përfshirë edhe tre lojtarë të kombëtares gjermane, Mesut More...

By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

Kupa e Botës 2018: 4 momentet më të mira

Tashmë ka përfunduar Kupa e Botës, e mbajtur në Rusi, nga data 14 qershor deri më 15 korrik. Fitues i këtij kompeticioni është Franca, e cila mposhti Kroacinë me rezultat 4-2, e ku ky trofe është vetëm More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Si dështuan Bankat e Investimeve për të parashikuar fituesin e Kupës së Botës

Në vitet e fundit, ‘evangjelistët’ e teknologjisë kanë përdorur fuqinë e të dhënave për të parashikuar të ardhmen dhe për të marrë vendime të rëndësishme për gjithçka, nga ekonomia, në punën More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kombëtarja kroate kthehet në Zagreb, ja pritja që i rezervohet

Kombëtarja e Kroacisë është kthyer në Zagreb me statusin si nënkampione bote në përfundim të “Rusia 2018”. Dhe natyrisht që nuk mund të mungonte pritja e ngrohtë e tifozëve në aeroport. More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

FOTO/ Shikoni si feston Macron shpalljen kampion të Botës

Presidenti Emmanuel Macron ka shpërthyer në mënyrë të pazakontë me fitoren e Kupës së Botës nga Franca. Foto po bën xhiron në rrjet, duke mos i shpëtuar as humorit. Franca doli fituese ndaj Kroacisë, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Momenti emocionues, Presidentja kroate nuk mban lotët kur takon Modriç

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, ka qenë një prej shembujve më të mirë për politikanët gjatë Kampionatit të sivjetmë Botëror. Përveçse një tifoze e flaktë e përfaqësuese së saj, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Franca kampione e Botës/ Deschamps: Jemi krenarë që jemi blu

Didier Deschamps, trajneri i Francës, me titullin e fituar sot nga kombëtarja e tij, është i tretë pas Zagallo e Bekenbauer që fitonte Botërorin si lojtar e trajner. “Është gjithçka kaq e bukur dhe e More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Rusia 2018, Franca kampione e Botës

Franca është kampion i ri i botës! Francezët shënuan fitoren me rezultatin 4:2 ndaj Kroacisë, në finalen e madhe që u luajt në stadiumin “Luzhniki” në Moskë. Franca triumfoi falë golave të Antoine More...