Category kulla Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kulla’
By Albpress News On E diel, Shtator 9th, 2018
0 Comments

Debati/ Kulla vs Spaho, ish-ambasadori i Berishës i përgjigjet nënkryetarit të PD: Zoti mos e dhëntë…

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Pëllumb Kulla dhe kreu i Grupit Parlamentar në PD, Edmond Spaho, janë përfshirë në një debat publik me akuza të ndërsjellëta. Kulla pretendon se një shkrim i botuar More...

By Albpress News On E premte, Shtator 7th, 2018
0 Comments

Dokumentet/ Veliaj, kullë 77 metra të lartë te Sahati i Tiranës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, me anë të një komenti në rrjet ka denoncuar masakrën e radhës të Kryebashkiakut Erjon Veliaj. Sipas PD, kryetari i Bashkisë së Tiranës, i ka dhënë një More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 27th, 2018
0 Comments

Zhupa-Veliajt: Je kryemashtrues, ja plani që do të ndërtosh kulla te Garda…

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka reaguar ndaj deklaratës së Bashkisë së Tiranës, e cila mohoi akuzat e kësaj partie, lidhur me ndërtimin e kullave në zonën e liqenit artificial. Zhupa More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Protesta ekstreme kundër kullave, i vë flakën vetes në mes të sheshit…

Një burrë në Krime zgjodhi formën e protestës ekstreme, duke i vënë zjarrin vetes në një shesh në mes të qytetit, para institucioneve lokale në Krime, kundër ndërtimit të kullave. Video e postuar More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Samir Mane tërhiqet nga kulla të 7 Xhuxhat, Kastrati merr 100% të aksioneve

Sipërmarrësi Samir Mane, aksioneri i grupit më të madh në vend, Balfin, është tërhequr nga ndërtimi i kullës “Downtown Albania”, që ka filluar të ngrihet në kryeqytet, tek ish parku i lodrave për More...

By Albpress News On E diel, Korrik 29th, 2018
0 Comments

A ka besë Erjon Veliaj?

Prej disa muajsh në Tiranë protestohet në mbrojtje të godinës së Teatrit Kombëtar, e cila sipas një ligji të propozuar nga Veliaj-Rama, miratuar me votat e socialistëve në Kuvend, i çel rrugën shembjes More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Kokëdhima mbështet Bashën: Çdo kullë që do ngrihet mbi Teatër do të rrëzohet

Koço Kokëdhima, në emër të Partisë Zgjidhja, duket se ka mbështetur deklaratën e një dite më parë të kreut demokrat, Lulzim Basha, sipas të cilit nëse Qeveria Rama do t´i vendosë sot minat Teatrit More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha: Rama do përballet me të gjitha format, do sekuestrojmë kullat e Fushë-s…

Kreu demokrat, Lulzim Basha, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se i është turrur si taleban shkatërrimit të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, PD ka qenë dhe mbetet kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. “Ky është More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Zbulohet projekti me afro 90 mijë metra katrorë kulla dhe Teatër

Një kërkesë dyfaqëshe nga ana e biznesmenit Shkëlqim Fusha i hapi rrugën në kohë rekord një projekti që synon të transformojë pronën e tij prej vetëm 298.1 m2 në një kompleks kullash 17-21 kate, More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

FOTO/ PD zbardh skemën: Ja veprimet e Ramës për të zbatuar planin mafioz për ndërtimin e kullave

Partia Demokratike, përmes Këshilltarit për Çështjet Ligjore, Gazment Bardhi, ka zbardhur të gjithë skemën sesi ka vepruar Edi Rama për vënien në zbatim të planit për ndërtimin e të paktën 6 kullave More...